Підписання документа відбулося на полях інавгурації президента Домініканської Республіки Луїса Абінадера, на якій Україну представляла перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Мінекономіки.
Зокрема, країни-підписанти закликають усіх політичних акторів у Венесуелі до стриманості у своїх публічних діях.
Підписанти також закликали до звільнення свавільно затриманих учасників мирних протестів у Венесуелі.
«Ми глибоко засуджуємо репресії щодо протестувальників та насильства, яке забрало життя багатьох венесуельців у поствиборчому контексті. Ми закликаємо Венесуелу негайно припинити насильство та звільнити всіх затриманих, включно з представниками опозиції. Крім того, ми просимо негайного повернення Управління Верховного комісара ООН з прав людини до Венесуели і закликаємо Венесуелу забезпечити необхідні умови для повного виконання ним свого мандату», - йдеться у тексті декларації.
Підписанти закликали опублікувати оригінальні протоколи президентських виборів та провести неупереджену і незалежну перевірку цих результатів, бажано міжнародною організацією, щоб забезпечити повагу до волі венесуельського народу, вираженої на виборах.
Серед країн, які підписали декларацію: Аргентинська Республіка, Канада, Республіка Чилі, Чеська Республіка, Республіка Коста-Рика, Республіка Еквадор, Королівство Іспанія, Сполучені Штати Америки, Республіка Гватемала, Кооперативна Республіка Гаяна, Італійська Республіка, Королівство Нідерланди, Республіка Панама, Республіка Парагвай, Республіка Перу, Португальська Республіка, Домініканська Республіка, Республіка Суринам, Східна Республіка Уругвай, Європейський Союз.
Як наголосила Юлія Свириденко, повага до гідності людини є основними принципами, на яких будується мирне співіснування у суспільстві.
«Ми закликаємо до дотримання демократичних принципів, а також прав людини та основних свобод усіх венесуельців, зокрема свободи мирних зібрань та свободи вираження поглядів. Захист демократичних принципів у Венесуелі важливий нам так само, як країнам Латинської Америки не байдужа доля України і цінностей які ми захищаємо від російської агресії», - заявила урядовиця.
У Мінекономіки зауважили, що це перший візит української делегації у Домініканську Республіку за останні 22 роки. У Санто-Домінго-де-Гусман Свириденко зустрілася з віцепрезидентом Домінікани Ракель Пенья і отримала запевнення, що Домінікана має потенціал стати логістичним центром для українського експорту в регіон й зацікавлена у нарощуванні імпорту з України. Сторони домовилися налагодити співпрацю на рівні торгово-промислових палат для подальшого проведення бізнес-форумів і посилення двосторонньої торгівлі.
Крім того, Свириденко провела зустрічі із президентом Гватемали Бернардо Аревало та президентом Республіки Суринам Чан Сантохі, прем'єр-міністром Белізу Джонні Брісеньо, міністром закордонних справ Республіки Коста-Рика Арнольдо Андре Тіноко.
Нині триває активна робота над організацією саміту Україна - Латинська Америка.
Як повідомлялося, 28 липня у Венесуелі відбулися президентські вибори. Про перемогу на них заявив і чинний президент Ніколас Мадуро, і головний опозиційний кандидат Едмундо Гонсалес.
Незалежні спостерігачі назвали голосування недемократичним, а опозиція заявила, що має докази того, що Гонсалес переміг зі значною перевагою.
Опубліковані результати виборів викликали масові звинувачення у фальсифікаціях і протести. Сили безпеки розігнали протести, які уряд Мадуро назвав частиною спроби державного перевороту за підтримки США. Тисячі мітингувальників були заарештовані.
За даними правозахисних груп, щонайменше 20 людей було вбито під час післявиборчих протестів.
Фото: Мінекономіки