Кремль ставиться до українського вторгнення як до стихійного лиха.
Як передає "Хвиля", про це пише Bloomberg.
Так, російський диктатор Володимир Путін за умов, коли на російській землі вперше за 80 років воює іноземна армія, зібрав у п'ятницю вищих посадових осіб на чергове засідання Ради безпеки. Вони заслухали доповідь міністра оборони Андрія Білоусова.
При цьому головною темою не було шокуюче захоплення Україною територій у Курській області. Путін сказав, що вони обговорять нові технічні рішення, ухвалені під час "спеціальної військової операції".
"Спроба Кремля створити враження нормальності українського вторгнення повторюється і в державних ЗМІ. Вони здебільшого розповідають про спроби надати гуманітарну допомогу майже 200 000 людей, які залишили свої будинки, начебто ті стали жертвами повені чи іншого стихійного лиха, а не першої іноземної військової інтервенції з часів Другої світової війни", - пише видання.
За словами директора з Європи та Центральної Азії Міжнародної кризової групи у Брюсселі Ольги Олікер, Кремль не хоче давати зрозуміти, що ворог біля воріт.
"Вони не хочуть посилати сигнал про силу України та власну слабкість", - сказала вона.
Bloomberg звертає увагу на те, що це приголомшливий розворот для Росії понад 900 днів після того, як у лютому 2022 року Путін віддав наказ про наступ, який мав принести швидку перемогу. Більше того, військовий удар України застав зненацька і її союзників у США та Європі. Деякі з них давно побоювалися, що вирішення Києва перенести конфлікт на територію Росії стане "червоною рисою", яка провокує жорстку відповідь з боку Путіна - можливо, навіть ядерну.
При цьому Пентагон заявив, що США "все ще намагаються дізнатися більше" про цілі України після того, як міністр оборони Ллойд Остін поговорив телефоном зі своїм українським колегою Рустемом Умеровим у середу. Проте Кремль, схоже, навіть не хоче визнавати, що вторгнення мало місце.
Як пише видання, незважаючи на те, що державне телебачення зменшує масштаби кризи, серед росіян зростає занепокоєння. Виходячи з даних опитування, проведеного ФОМ з 9 по 11 серпня серед 1500 осіб у 53 регіонах, 45% опитаних вважають, що їхні рідні та близькі перебувають у тривожному настрої. Це на 12% більше, ніж у липні, і є найвищим показником майже протягом року.
За останні два тижні відсоток незадоволених керівництвом країни збільшився на 7 пунктів, досягнувши 25%. Більше половини опитаних відзначили збройне вторгнення до Курської області як головну подію у новинах.
Михайло Виноградов, голова фонду "Петербурзька політика", зазначає, що незважаючи на неспокій, основною реакцією суспільства залишається апатія. За його словами, люди швидше зазнають тривоги, ніж бажання мстити.
За словами директора незалежного московського опитувального центру "Левада-Центр" Дениса Волкова, частка прихильників мирних переговорів зросла до 58% наприкінці липня, що є найвищим показником із лютого 2022 року.
Для Кремля ризик полягає в тому, що чим більше людей змушені залишати свої будинки і що довше українські сили перебувають на території Росії, тим менш переконливо виглядає роль президента як гаранта безпеки.
Нагадаємо, операція ЗСУ у Курській області змусила Захід переглянути свої погляди на війну.