Такого вчені не очікували: виявлено явище, яке впливає на магнітне поле Землі
Такого вчені не очікували: виявлено явище, яке впливає на магнітне поле Землі

Такого вчені не очікували: виявлено явище, яке впливає на магнітне поле Землі

Дослідження показало, що блискавки можуть створювати енергетичні електромагнітні хвилі, які поширюються надзвичайно далеко в космос.

Учені з'ясували, що блискавки ближче до поверхні Землі створюють електромагнітні хвилі під назвою свистки, які можуть переносити енергію в найвищі шари атмосфери, де вона може загрожувати безпеці астронавтів і роботі супутників. Дослідження опубліковано в журналі Science Advances, пише New Scientist.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Коли виникає блискавка, енергія, яку вона переносить, іноді породжує особливі електромагнітні хвилі, звані свистками. Вони отримали свою назву тому, що їх можна перетворити на звукові сигнали і виходить свистячий звук. Багато років учені вважали, що свистки, викликані блискавками, залишаються в пастці відносно близько до поверхні Землі, нижче приблизно 1000 кілометрів.

Тепер же вчені використовували дані космічних апаратів, які вивчали магнітосферу Землі, і виявили, що деякі свистки можуть відбиватися від іоносфери.

Іоносфера — це шар верхньої атмосфери Землі, заповнений великою кількістю заряджених частинок. Іоносфера іонізована випромінюванням Сонця та космічними променями. Цей шар атмосфери є критично важливим для радіозв'язку, оскільки він відбиває і змінює радіохвилі.

Учені з'ясували, що електромагнітні хвилі, створені блискавками, та енергія, яку вони переносять, може досягати висоти до 20 тисяч км над поверхнею планети. Це означає, що хвилі можуть проникати глибоко в магнітосферу Землі.

Учені з'ясували, що електромагнітні хвилі, створені блискавками, та енергія, яку вони переносять, може досягати висоти до 20 тисяч км над поверхнею планети. Це означає, що хвилі можуть проникати глибоко в магнітосферу Землі
Фото: sky

Магнітосфера — це область космосу, яка оточує Землю і створена глобальним магнітним полем нашої планети. Воно захищає Землю від більшості заряджених частинок Сонця і таким чином вони не потрапляють в атмосферу.

Вчені виявили докази існування відбитих хвиль не тільки в даних апаратів, які вивчали магнітосферу з 2012 до 2019 року, але й у більш ранніх даних. Це свідчить про те, що це явище відбувається дуже часто і постійно.

За словами вчених, блискавки можуть переносити в магнітосферу вдвічі більше енергії, ніж вважалося. І ця енергія заряджає і прискорює прилеглі частинки, створюючи електромагнітне випромінювання, яке може пошкодити супутники і завдати шкоди здоров'ю астронавтів.

Тепер вчені хочуть проаналізувати дані з більшої кількості космічних апаратів, сподіваючись дізнатися більше про те, як електромагнітні хвилі, створювані блискавками, заповнюють магнітосферу і як на них може впливати космічна погода.

Як уже писав Фокус, нове відкриття не узгоджується з наявними теоріями про еволюцію галактик. Астрофізики з'ясували, що галактики стають більшими за певних умов, але чому так відбувається, поки залишається загадкою. Хоча є варіанти.

Також Фокус писав про те, що згідно з нещодавнім дослідженням, людство може очікувати дуже похмуре майбутнє, адже кліматична стабільність Землі перебуває під загрозою.

Теги за темою
Космос Земля
Джерело матеріала
loader