Якщо ви плануєте зареєструвати новий легковий автомобіль в Україні, вам доведеться заплатити обов'язковий пенсійний збір.
Цей збір запроваджено для фінансування пенсійної системи та регулюється Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та постановою Кабінету Міністрів України.
Як обчислюється розмір збору?
Розмір збору залежить від вартості автомобіля та прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ПМПО). З 1 січня цього року ПМПО складає 3028 грн. Збір нараховується за такими ставками:
- 3% вартості автомобіля, якщо його ціна не перевищує 165 розмірів ПМПО (тобто до 499 620 грн).
- 4% вартості, якщо ціна автомобіля становить від 165 до 290 розмірів ПМПО (від 499 620 грн до 878 120 грн).
- 5% вартості, якщо ціна перевищує 290 розмірів ПМПО (вище 878 120 грн).
Як визначити вартість автомобіля?
Ціна вашого автомобіля визначатиметься на основі договору купівлі-продажу, документів від митних органів, акту експертної оцінки або інших документів, що підтверджують. ПДВ до розрахунку не включається.
Де та як оплачувати збір?
Збір оплачується на бюджетні рахунки, які відкриті в органах Казначейства, за місцем проведення першої державної реєстрації автомобіля в сервісних центрах МВС.
Існує низка винятків, коли збирання платити не потрібно:
- Автомобілі з електричним двигуном.
- Автомобілі призначені для осіб з інвалідністю.
- Легкові автомобілі передані у спадок.
Ввезення як гуманітарна допомога
Якщо ваш автомобіль ввезений в Україну як гуманітарна допомога, збір все одно потрібно буде сплатити на загальних підставах.
Отже, якщо ви купуєте або реєструєте легковий автомобіль в Україні, підготуйтеся до додаткових витрат на пенсійний збір, залежно від вартості вашого автомобіля. Переконайтеся, що всі документи в порядку та зареєструйтесь у сервісному центрі МВС, щоб правильно розрахувати та сплатити збір.
Крім того, Знай.ua повідомляв, чи можуть пенсіонери не платити за доставку газу: хто отримав право на пільги