Позиція Індії не тотожна з Китаєм: для чого Моді візит в Україну
Позиція Індії не тотожна з Китаєм: для чого Моді візит в Україну

Позиція Індії не тотожна з Китаєм: для чого Моді візит в Україну

Про це зазначила в етері 24 Каналу віцепрезидентка ГО "Ліберально-демократична ліга України" Євгенія Федотова, зауваживши, що Індія також хоче бути в ролі посередника між Росією й Україноюй передавати меседжі від Путіна Зеленському і навпаки.

Індія обережна у висловлюваннях щодо війни

Федотова нагадала, що від української сторони регулярно лунали запрошення на адресу Моді приїхатив Київ, побачити все, що нині відбувається, на власні очі, щоб нарешті Індія визнала Росію агресором. Досі цього не сталося, бо МЗС Індії дуже обережно висловлюється щодо Росії. А подекуди навіть зберігає інформаційну тишу, коли треба прокоментувати певні питання.

Експертка зазначила, що в медіа є думки, що це США натякнули на те, що якщо Моді заявляє про себе як про медіатора, людину, яка може спілкуватися з обома сторонами, то треба з відповідним візитом відвідати й Україну. Адже в Росії Моді вже побував (в липні 2024 року).

Однак Індія не розглядає Україну як пріоритетного й стратегічного партнера на найближчі роки. Частково нам пощастило, що Україна розташована у східній частині Європи, тому що Польща, як ринок значного озброєння, цікавить Індію набагато більше. Тому буде таке вдале поєднання візитів,
– пояснила Федотова.

Індія зацікавлена в припиненні вогню між Україною й Росією

Федотова наголосила, що різниця в позиції Китаю й Індії стосовно війни між Росією й Україною є. З її слів, Китай – це та країна, якій взагалі невигідно, щоб в цій війні перемогла Україна. А Індія дивиться на реальний стан речей.

Вона також нагадала, що в України та Індії є своя історія партнерства, ці країни співпрацювали не тільки в оборонному секторі, а також в аграрному. Тому Моді хоче не лише зміцнити свої оборонні спроможності, а ще й думає як прогодувати найбільше населення планети.

Індії важливе припинення вогню, а також зняття певних санкцій з Росії, тобто Індія намагається врахувати інтереси з обох боків. Але для українців це неприйнятна позиція. Індія називає свою політику плюралізмом, тобто і з одними, і з іншими, але в центрі – індійський інтерес,
– зауважила Федотова.

Теги за темою
Володимир Зеленський Володимир Путін Китай Індія
Джерело матеріала
loader
loader