Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на The New York Times.
«Іран прагне розпалити розбрат і підірвати довіру до наших демократичних інститутів», – зазначається у спільній заяві ФБР, Офісу директора національної розвідки й Агентства з кібербезпеки та безпеки інфраструктури.
Наголошується, що Тегеран «продемонстрував давню зацікавленість у використанні суспільної напруженості за допомогою різних засобів».
У спільній заяві не міститься жодних деталей про атаки, а також про те, звідки стало відомо про відповідальність Ірану.
Американські спецслужби висловили впевненість, що іранці використовували «соціальну інженерію», аби ввести в оману осіб, котрі мають прямий доступ до внутрішніх комунікацій президентських кампаній в обох партіях.
«Важливо зазначити, що цей підхід не є новим, – пояснили представники розвідки. – Іран і Росія застосовували цю тактику не тільки в США під час нинішніх і попередніх федеральних виборів, а й в інших країнах світу».
Як зазначається, правоохоронці розслідували спробу проникнення в акаунти, пов'язані з президентською кампанією демократів, проте немає ознак того, що ці зусилля були успішними.
Тиждень тому ФБР підтвердило, що розслідує «кібервтручання у виборчу кампанію». Перед тим Трамп заявив, що Іран націлився на його кампанію.
Радник кандидата від республіканців Роджер Стоун повідомив, що його поштові скриньки зазнали втручання.
Як повідомляв Укрінформ, команда Трампа заявила, що її внутрішнє листування зазнало зовнішнього втручання. Це зʼясувалося після того, як видання Politiko почало отримувати електронні листи з анонімного акаунта з документами штабу Трампа.