Найсильніші магнітні бурі цього року «подарували» Землі новий пояс
Найсильніші магнітні бурі цього року «подарували» Землі новий пояс

Найсильніші магнітні бурі цього року «подарували» Землі новий пояс

Найсильніші магнітні бурі цього року «подарували» Землі новий пояс

І він може затриматись на місяці, якщо не роки.

Магнітна буря, яка у травні викликала найсильніші північні сяйва на Землі, подарувала планеті ще один подарунок: новий пояс Ван Аллена, який оточує її, повідомляє IFLScience.

Пояси Ван Аллена - це два пояси радіації у формі пончика, які оточують Землю. Вони складаються з енергійних заряджених частинок, захоплених магнітним полем планети. За даними NASA, внаслідок найпотужніших магнітних бур у Землі з'явився тимчасовий третій пояс.

Вважається, що більшість частинок, зосереджених у поясах, походять із сонячного вітру. Інші ж прибувають у вигляді космічних променів. Коли на Землю обрушуються потужні магнітні бурі, вони можуть призвести до порушень, які утворюють навколо планети третій пояс заряджених частинок.

Новий пояс виявився затиснутим між двома постійними. Його виявив супутник CIRBE NASA (Colorado Inner Radiation Belt Experiment), який відстежує внутрішній радіаційний супутник Землі. Поки невідомо, скільки цей пояс існуватиме, але в NASA вважають, що він може протриматися «місяці та роки».

Вже відомо, що магнітні бурі можуть проводити пояси Ван Аллена. У вересні 2012 року інша магнітна буря створила часовий пояс, який зник за кілька тижнів.

«Подібно до космічного цунамі, вони виплескують радіаційні пояси і дуже швидко змивають зовнішню частину пояса, пояснюючи структуру загадкового третього радіаційного поясу», - пояснив подію 2012 року професор фізики в Університеті Альберти Ян Манн.

Магнітна буря 2024 року була найсильнішою із зареєстрованих за останні 20 років. Вона не лише створила новий пояс Ван Аллена та вихор в атмосфері Землі, а й викликала вражаючі північні сяйва.

Раніше Центр прогнозування космічної погоди NOAA опублікував попередню заяву, що сонячна активність знаходиться на найвищому рівні з березня 2001 року.

Джерело матеріала
loader
loader