Уряд ухвалив створити службу супроводу військових
Уряд ухвалив створити службу супроводу військових

Уряд ухвалив створити службу супроводу військових

Кабмін на засіданні 20 серпня ухвалив постанову щодо створення служби супроводу військовослужбовців

Зміст

Про це повідомила пресслужба Міноборони.

Новостворені служби опікуватимуться військовослужбовцями, особами рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, поліцейськими та членами їхніх родин.

"Кількість військовослужбовців в армії з початку повномасштабного вторгнення виросла в рази. У війську зараз дуже багато цивільних людей, які до цього ніколи не стикалися з армією. Всім їм потрібна допомога щодо розв'язання нагальних питань, з якими вони стикаються під час служби. Саме тому створюємо абсолютно нову службу, основна мета якої – надання своєчасної та якісної допомоги військовослужбовцям. Служби супроводу будуть працювати у всіх військових частинах і займатися лише цим напрямом", – розповіла заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова.

За її словами, служби працюватимуть не лише з чинними військовослужбовцями, а й з членами родин загиблих, полонених чи зниклих безвісти.

Основне завдання служб супроводу полягатиме у допомозі військовослужбовцям у вирішенні низки соціальних і медичних питань, зокрема:

  • супроводження поранених, в тому числі через надання їм допомоги у питаннях направлення та проходження військово-лікарських комісій  та медико-соціальних лікарських комісій,  підтримка комунікації з членами їх сімей;
  • ʼсупроводження членів сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти та полонених та надання їм допомоги у питаннях реалізації належних пільг і гарантій;
  • сприяння в оформленні документів, необхідних для надання їм посвідчень, що підтверджують статус особи, на основі якого надаються відповідні пільги й компенсації;
  • участь у заходах супроводження або підтримки тих, хто звільняється зі служби.

Уповноважені особи служб супроводу будуть виявляти та оцінювати соціальні потреби військовослужбовців та уточнювати інформацію у закладах охорони здоров’я про потреби поранених та хворих. Також вони будуть надавати всі необхідні консультації та забезпечувати фідбек із надавачами соціальних послуг щодо розв'язання актуальних питань військовослужбовців.

  • Торік в Україні запустили Інститут помічника ветерана.
Теги за темою
Україна Новини Кабмін військові
Джерело матеріала
loader
loader