Затримання працівниками ТЦК: як довго чоловіків можуть тримати під вартою
Затримання працівниками ТЦК: як довго чоловіків можуть тримати під вартою

Затримання працівниками ТЦК: як довго чоловіків можуть тримати під вартою

В умовах воєнного стану багато українців цікавляться питанням, на який термін працівники територіальних центрів комплектування можуть затримувати військовозобов'язаних. Важливо розуміти, що закон чітко регулює порядок і терміни затримання, щоб захистити права громадян.

Згідно з Законом України №3633-IX, працівники ТЦК не мають права самостійно затримувати громадян, навіть якщо ті порушили порядок військового обліку. Затримання можливе лише за участі працівників поліції. Це означає, що ТЦК може ініціювати затримання лише через відповідний запит до поліції.

Суперечка між ТЦК та чоловіком
Суперечка між ТЦК та чоловіком

Поліція може затримати військовозобов'язаного лише у двох випадках:

  1. Порушення порядку реєстрації. Якщо особа не виконала обов’язок зареєструватися у ТЦК або оновити свої облікові дані, це може стати підставою для затримання.

  2. Неявка за повісткою. Якщо військовозобов'язаний проігнорував повістку і не з’явився у ТЦК, його можуть затримати для складання адміністративного протоколу.

Закон передбачає, що затримання повинно бути тимчасовим і не може перевищувати трьох годин. Цей термін встановлений для того, щоб скласти протокол про адміністративне правопорушення. Якщо після трьох годин протокол не складено, затриманого мають відпустити.

Якщо вас затримали, важливо знати свої права і дотримуватись законних процедур. Ви маєте право знати причину затримання та вимагати складання протоколу. Якщо вас утримують більше трьох годин без оформлення відповідних документів, це є порушенням ваших прав.

Раніше ми розповідали, що "Заводять своїх людей на відстрочку": журналісти викрили "схеми" з пекельними чергами під ТЦК

Також, У діях ТЦК поставили крапку: права чоловіків, здебільшого, не порушуються





Джерело матеріала
loader
loader