Стан громадянського журналіста Амета Сулейманова, якого Росія засудила до 12 років ув'язнення, значно погіршився після вироку та етапу до Володимирського централу — йому терміново потрібна операція із заміни серцевого клапана. Про це «Кримській солідарності» розповіла дружина журналіста Ліля Люманова, яка змогла поговорити із чоловіком на короткостроковому побаченні.
За її словами, ще до вироку, коли Сулейманов перебував під домашнім арештом, він спробував стати на чергу на операцію до державної лікарні. Однак замінити клапан так і не вдалося.
У в'язниці Люманова змогла поговорити з начальницею медичної служби про те, чи робитимуть її чоловіку операцію. Як зазначається, медики нібито направили запит на операцію до кардіохірургічного центру у Москві, але офіційного підтвердження цьому немає.
«Якщо операцію не зробити зараз, навантаження піде на другий серцевий клапан і міняти потрібно буде вже не один, а два», — наголосила Люманова.
У травні цього року у Сулейманова стався гіпертонічний криз. Через високий тиск чоловіка турбують постійні кровотечі з носа, часто паморочиться в голові, є задишка. Хронічні проблеми із серцем вплинули і на судини.
«Якісь препарати йому дають, якісь ні. Ось ті, які не дають, прибирають до «баульного». Так називається склад його речей... Який би я препарат не захотіла йому відправити, доки начмед не дасть дозволу на нього, він його не отримає... Я казала, що Амету потрібна довічна біцилінотерапія — такі рекомендації давав наш ревматолог ще до висновку Амета. За словами начальниці медсанчастини, його оглянув тюремний ревматолог та заявив, що ця терапія йому не потрібна», — каже Люманова.
Журналіст страждає від артеріальної та мітральної недостатності серця. 6 квітня 2023 року Амета Сулейманова взяли під варту та відвезли до ізолятора.
У березні 2024 року Фрунзенський районний суд у Володимирі відмовив у звільненні Амета Сулейманова з в'язниці, незважаючи на те, що його захворювання входять до переліку несумісних з умовами ув'язнення.
Фото: Кримська солідарність
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.