Громадяни можуть виходити на пенсію у віці 65 років за будь-яких обставин.
Уряд планує вжити заходів, щоб стимулювати українців працювати довше. Це включає поліпшення умов праці та підтримку для старших працівників, щоб забезпечити їхню активну участь у трудовому процесі. Про це повідомила міністр соціальної політики України Оксана Жолнович в інтерв'ю виданню "Укрінформ".
За її словами, уряд не збирається підвищувати пенсійний вік. Вона пояснила, що стандарт, запроваджений у 2017 році, вважається оптимальним і має залишитися без змін.
Цей стандарт стосується не віку громадян, а кількості відпрацьованих років. Проте люди можуть виходити на пенсію у віці 65 років у будь-яких випадках. Жолнович зазначила, що це цілком розумний варіант.
"Людина в 65 років — це не дідусь із сивою бородою. Це ще дуже активна особистість, яка хоче бути затребуваною в суспільстві, має хороші можливості робити внесок в економіку та чудовий досвід. Враховуючи ці обставини, нам потрібно створювати умови, щоб люди пенсійного віку хотіли долучитися до роботи, і щоб роботодавці також розглядали їх як цінний ресурс", — сказала вона.
Таким чином, у міністерстві мають намір зосередитися на відновленні навичок літніх людей і наданні їм нових знань, особливо в галузі цифрової грамотності. Це дасть їм змогу довше зберігати активність на ринку праці.
"Тому одне з наших завдань — не залишати людей у "чотирьох стінах" якомога раніше, а зберегти цю соціальну активність", — додала міністр.
Жолнович вважає, що пенсія може призвести до певної десоціалізації, оскільки зникає необхідність регулярно відвідувати роботу і бути частиною соціального середовища.
Нагадаємо, деякі пенсіонери, які працювали в певних професіях і проживають у сільській місцевості, можуть не платити за комунальні послуги. Однак також важливо, щоб їхній середньомісячний дохід становив не більше 4240 гривень.
Раніше повідомлялося, що деякі українські пенсіонери за кордоном можуть втратити виплати. Зокрема, це можливо в разі не проходження ідентифікації.