Діалог крізь стиснуті зуби: у чому полягає особливість відносин Китаю з Росією
Діалог крізь стиснуті зуби: у чому полягає особливість відносин Китаю з Росією

Діалог крізь стиснуті зуби: у чому полягає особливість відносин Китаю з Росією

Про це 24 Каналу сказав політолог Олег Саакян, зауваживши, що російсько-китайський діалог ґрунтується на великому розрахунку.

Справжні відносини Китаю та Росії

Політолог зауважив, що Росія поводиться щодо Сходу так само, як і щодо Заходу. Тобто з тими, з ким Москва співпрацює та визнає їх не нижчими від себе. Тоді вона намагається їх посадити на економічну "голку" та спробувати ввести в оману, промацуючи, чи не вдасться на цьому нажитися.

За його словами, з Китаєм у Росії те саме за всіма позиціями їхньої співпраці – від енергетики до військової сфери. Але китайська зовнішня політика теж має свої особливості. До того ж Пекін чудово знає, з ким має справу.

Тому там діалог крізь стиснуті зуби,
– наголосив Саакян.

І цей діалог, додав він, ґрунтується на великому розрахунку. Співпраця ж відбувається там, де це необхідно або вигідно, в усьому іншому Китай вважає за краще дистанціюватися від Росії, уникаючи ризиків.

Як з Росією співпрацює Китай

Саакян зазначив, що Китай отримує від Росії ту кількість газу, яка йому потрібна. Вона для Пекіна не є критичною, тому він у будь-який момент може від неї відмовитися й наростити закупівлі на інших ринках.

За його словами, більша частина газу постачається до Китаю із Середньої Азії. Для Пекіна немає жодної зацікавленості у тому, щоб залежати від Москви.

Ясно, що Росії це не подобається,
– зауважив він.

Тому, наголосив він, китайці готові купувати у Росії, якщо та пропонує нижчу ціну, ніж на інших ринках. Але лише в тій кількості, яка не підсаджує на "голку" залежності від Москви.

Теги за темою
Володимир Путін Китай
Джерело матеріала
loader
loader