Щоб не відправляти другого сина на війну: яка категорія населення зможе отримати відстрочку від мобілізації
Щоб не відправляти другого сина на війну: яка категорія населення зможе отримати відстрочку від мобілізації

Щоб не відправляти другого сина на війну: яка категорія населення зможе отримати відстрочку від мобілізації

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт, яким надає право на відстрочку від мобілізації військовослужбовцям, у яких загинули або зникли безвісті близькі родичі. За нього проголосувала конституційна більшість депутатів.

Військовозобов'язані, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час участі у бойових діях під час дії воєнного стану, матимуть право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. За відповідний законопроєкт в основу та в цілому проголосувала конституційна більшість народних депутатів Верховної Ради України, повідомляє нардеп, член депутатської фракції політичної партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.

"За — 309 (за основу); 310 (в цілому)! ОДНОСТАЙНО! Конституційною більшістю!", — зазначив Олексій Гончаренко.

Законопроєктом № 11391 пропонується передбачити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації для військовозобов’язаних чиї близькі родичі, зокрема рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра, загинули або зникли безвісти під час участі у бойових діях, для надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Мета законопроєкту

В пояснювальній записці зазначається, що мета законопроєкту — надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

"Родини, які звернулися зі звернення про внесення змін до закону про мобілізацію шляхом повернення вилученої норми вважають, що відправляти другого сина на війну, коли загинув перший, це над їхні сили", — говориться в документі.

Додамо, що під час обговорення законопроєкту звучали критичні та аргументовані зауваження й побажання до обґрунтованості ініціатив, які відстоюють Міноборони та Генштаб. Попри це, Комітет національної безпеки, оборони та розвідки раніше все ж підтримав документ.

Нагадаємо, що під час мобілізації в країні повістки можуть вручити всім військовозобовʼязаним громадянам віком від 18 до 60 років. Проте призвати до лав ЗСУ можуть не всіх. Деякі чоловіки, які мають відстрочку від мобілізації,можуть уникнути призову до армії.

Теги за темою
загиблі
Джерело матеріала
loader
loader