Фахівці виявили на банкнотах сліди, які вказують на їхнє виробництво у підпільному цеху. З’ясувалося, що 27% з числа усіх вилучених торік у Європі купюр мали такі ознаки.
У Неаполі (Італія) слідчі взяли штурмом, ймовірно, одну з найбільших в Європі фабрик з друку фальшивих грошей. За розслідування цієї справи взялося Центральне управління по боротьбі з підробками національної поліції, пише видання IL Post.
Повідомляється, що з 2022 року в десяти європейських країнах з'явилися підроблені банкноти номіналом 20, 50 і 100 євро. Зокрема, чи не найбільше їх було у Франції. Експерти виявили на банкнотах сліди, які вказують на їхнє виробництво у підпільному цеху. З’ясувалося, що 27% з-поміж усіх вилучених торік у Європі купюр (євро) мали такі ознаки, а це близько восьми мільйонів євро.
Наразі точно невідомо, скільки фальшивих євро все ще перебуває в обігу. Співробітники Європейського центрального банку підтверджують "високу якість" захисних елементів, таких як голограми.
У ході розслідування зачіпки привели правоохоронців на південь Італії, де процвітає неаполітанська мафіозна банда "Каморра". Члени цього злочинного угрупування збувають фальшиві гроші своїми каналами розповсюдження наркотиків та підробленого дизайнерського одягу.
Французькій поліції вдалося знайти друкарню у схожому на бункер захищеному підвалі за гаражем. Вхід був прихований за шафою та потаємними дверима, що відкривалися при натисканні кнопки й від'їжджали на рейках убік.
Слідчі вилучили 31 цифровий принтер, який друкував серію 50-х років, велику кількість сировини для виготовлення фальшивих банкнот, а також готову "продукцію" номіналом три мільйони євро.
Щоб не ставити під загрозу подальші розслідування, про обшук було оголошено лише зараз.
Нагадаємо, раніше Фокус писав про Мері Венегас із Сакраменто (штат Каліфорнія, США), яка знайшла конверт із 6 000 доларів готівкою, що валявся за кількома картонними коробками на задньому дворі. Однак скористатися грошима американка так і не змогла.
Крім того, мешканка Китаю знайшла загублений мобільний телефон і незабаром повернула його власнику. На знак подяки чоловік заплатив їй. Однак пізніше виявилося, що гроші були підробленими.