Нове покоління чохлів для смартфонів заряджатиме їх від сонця
Нове покоління чохлів для смартфонів заряджатиме їх від сонця

Нове покоління чохлів для смартфонів заряджатиме їх від сонця

Вчені створили тонку плівку, здатну перетворювати сонячне світло в енергію. Виробники чохлів для смартфонів планують нанести таку, аби перетворити їх на підзарядні. Тонкий шар такої плівки ефективний на 27% - в порівнянні з 22% ефективності кремнієвих панелей, повідомляє LiveScience.

Дослідники Оксфордського університету виготовили першу у світі гнучку "сонячну панель", досить тонку, щоб наносити її на інші об’єкти, аби вона могла бути портативним джерелом енергії. Проривний підхід дозволив вченим створити сонячні батареї, у 150 разів тонші за існуючі панелі на основі кремнію. За словами вчених, нові панелі можна було б наносити майже на будь-який об’єкт у вигляді шару, який легко друкувати, наприклад, на автомобілі чи чохли для смартфонів, дозволяючи їм заряджатися на ходу.

Новий фотоелектричний матеріал, здатний перетворювати сонячне світло в енергію, має товщину трохи більше одного мікрона - 0,001 мм. Він виготовлений зі структур перовскіту. Ці кристалічні утворення є синтетичними версіями природного оксиду кальцію та титану, який можна виготовити відносно дешево в лабораторіях або на заводах. Як і кремній, найпоширеніший нині матеріал, що використовується для сонячних елементів, перовскіт виробляє електричний заряд від сонячного світла. 

Взагалі перовскіти схильні до пошкоджень через надмірну вологість і можуть розпадатися після впливу повітря через летючі хімічні реакції. Однак, дослідникам вдалося виявити, що їх можна підтримувати стабільними в шаруватих структурах. Команда в Оксфорді обрала підхід, в якому кілька світлочутливих шарів, що відповідають різним довжинам хвиль світла, поєднуються для покращення фоточутливості всього сонячного матеріалу. І все вдалося!

Робота ж над приборканням перовскітів тривала в дослідників по всьому світу з 00-х. Японський національний інститут передових промислових наук і технологій вже сертифікував новий винахід.

Джерело матеріала
loader
loader