Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), кожна третя жінка стає жертвою фізичного або сексуального насильства. Це означає, що під загрозою можуть бути не лише далекі незнайомці, а й люди з вашого оточення – ваша сусідка, колега, подруга або навіть ви самі. Цей факт підкреслює масштабність та серйозність проблеми, яка впливає на суспільство в цілому та потребує негайних дій.
Кожна третя жінка – це голос, який заслуговує бути почутим. З 22 серпня ГО "Дівчата" представляє цикл подкастів "Сила в тобі" в рамках проєкту "Надзвичайна допомога населенню, громадам та установам, що постраждали внаслідок війни в Україні". Його мета – сприяти створенню суспільства, вільного від гендерно зумовленого насильства та будь-яких форм дискримінації.
Проєкт реалізується ГО "Дівчата" спільно з Help – Hilfe zur Selbsthilfe за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.
"Ми прагнемо підвищити обізнаність населення про гендерно зумовлене насильство (ГЗН) та сексуальну освіту через інформаційні кампанії, тренінги та медійні продукти. Наші ініціативи допомагають зробити ці теми доступнішими та зрозумілішими для всіх, сприяючи формуванню культури згоди та поваги у суспільстві.
Статистика показує, що ситуація з ГЗН в Україні залишається тривожною, а війна лише загострює цю проблему. Багато людей не можуть розпізнати ознаки насильства, не знають, куди звертатися за допомогою та як діяти у разі порушення їхніх особистих кордонів. Підвищення обізнаності є першим кроком до зниження рівня насильства", – відзначає Юлія Спориш, засновниця та директорка ГО "Дівчата.
На вас чекає 12 голосів, 12 унікальних історій, 12 випусків, об’єднаних однією метою – розбити мовчання та створити безпечний простір для відкритого діалогу про те, що турбує сучасних українців.
Серед гостей ви побачите громадських діячок, активісток, військовослужбовиць, мисткинь, журналісток, блогерів і блогерок, інфлюенсерок – тих, хто пришвидшує соціальні зміни та просуває важливі ідеї.
Ведуча подкасту, Юлія Спориш, поспілкувалася з харківською активісткою та співзасновницею Kharkiv Pride Станіславою Петлицею, учасницею бойових дій, діючою військовослужбовицею 59 ОМПБр ім. Я. Гандзюка та мисткинею Іриною Isky, сексологинею та сеск-педагогинею Інною Педан, блогеркою Аллою Малкін, автором YouTube каналу "Загін Кіноманів" Віталіком Гордієнко.
Засновницею школи "Movna" Наталкою Мак, співзасновницею медіаресурсу для дівчат "Каралєвна", видавництва "Creative Women Publishing" та першого в Україні багатоцільового простору для жінок Сreative Woman Space Славою Світовою, головною редаторкою медіа про культуру "Сенсор" Анастасією Євдокимовою, головною редакторкою видавництва "Creative Women Publishing" Іриною Ніколайчук, ведучою програми "Вікна" на СТБ і марафону "Єдині новини", співавторкою YouTube-каналу "Палає" Яною Брензей та журналісткою і засновницею YouTube-каналу "Мейканемо" Катериною Венжик.
Вже цього четверга, 22 серпня, не пропустіть перший випуск з Настею Сонечко – феміністкою, блогеркою та авторкою YouTube-каналу "Смішно не буде". Разом з нею заглибимося у проблему гендерно зумовленого насильства та культури віктимізації.
Перший випуск можна переглянути за посиланням.
Щочетверга о 12:00 – нові теми, думки та експертні оцінки.
Постраждалі від гендерно зумовленого насильства можуть отримати допомогу від ГО "Дівчата" зв'язавшись з нами:За телефоном 0800 600 044,Через електронну пошту [email protected], Або через соціальні мережі.
У ГО "Дівчата" постраждалі від гендерно зумовленого насильства можуть знайти допомогу та підтримку, необхідну для подолання травми та відновлення свого життя.
Про організацію
ГО "Дівчата" – всеукраїнська жіноча організація, яка понад 5 років працює над тим, аби кожна українка почувалася захищеною та могла реалізувати свій потенціал. Організація надає психологічну, юридичну та гуманітарну допомогу, а також сприяє розвитку жіночого лідерства.
Ключові напрями діяльності включають профілактику насильства через освітні програми для дітей і молоді, просування сексуальної освіти та надання психологічної допомоги постраждалим від насильства.