Учені знайшли метод, який допомагає знаходити й аналізувати приховані екосистеми Землі.
Нове дослідження показало, що здоровий ґрунт продукує цілу какофонію звуків, які ледь чути людським вухом, пише SciTechDaily.
Екологи з Університету Фліндерса зробили запис хаотичної суміші звуків різних ландшафтів. Таке незвичайне дослідження показало, що ґрунтова акустика може стати показником різноманітності крихітних живих організмів у ґрунті. Вони створюють звуки, коли пересуваються під поверхнею і взаємодіють із середовищем свого проживання.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
На сьогодні у світі деградували приблизно 75% ґрунтів, що загрожує жахливим майбутнім для великого спільноти живих видів, каже мікробний еколог доктор Джейк Робінсон.
За його словами, ґрунтова акустика — нова галузь досліджень і вона допоможе вивчити приховані екосистеми Землі, де мешкають майже 60% видів на планеті.
"Екоакустика стає перспективним інструментом для виявлення та моніторингу біорізноманіття ґрунту і вже використовується в австралійських чагарникових заростях та інших екосистемах", — каже дослідник.
Науковці з'ясували, що акустичне урізноманітнення значно вище на відновлених ділянках ґрунту, ніж на розчищених.
"Акустична складність і різноманітність також значною мірою пов'язані з великою кількістю і багатством ґрунтових безхребетних", — підкреслюють учені.
Дослідження, проведене експертом Університету Фліндерса Мартіном Брідом і Сінь Сунь з Китайської академії наук, порівняло результати акустичного моніторингу з різних місць. В експерименті розглядалися деградовані ділянки та землі, а також ґрунт, на якому було відновлено рослинність 15 років тому.
"Акустичне розмаїття пов'язане з достатком безхребетних, які живуть під землею, — від дощових черв'яків, жуків до мурах і павуків. Це, своєю чергою, є показником здоров'я ґрунту", — зазначають дослідники.
Вчені впевнені в тому, що така технологія зможе задовольнити гостру потребу в більш ефективних методах моніторингу біорізноманіття для захисту найрізноманітніших екосистем на планеті.
Нагадаємо, вчені створили розумний ґрунт, який може поливати і живити себе. Дослідники розробили новий тип ґрунту, здатного вловлювати воду з повітря, забезпечуючи зволоження рослин, що живуть у ньому.