Як в Атаці Титанів: у стіні стародавнього замку знайшли чиюсь голову
Як в Атаці Титанів: у стіні стародавнього замку знайшли чиюсь голову

Як в Атаці Титанів: у стіні стародавнього замку знайшли чиюсь голову

Під час розкопок замку Туреччини археологи зробили неочікуване відкриття. Досліджуючи стіну укріплення, вони виявили замуровану голову, якій 1800 років.

У прибережному місті Фетхіє в Туреччині археологи розкопали артефакт, якому понад 1800 років. Під час розкопок в історичній фортеці, дослідники виявили голову статуї II століття н. е., яка, ймовірно, зображала Аполлона, пише Arkeonews.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Фото: AA

Фортеця, яка відігравала вирішальну роль у захисті мешканців колись найбільшого і найвпливовішого міста Лікійського регіону, за свою довгу історію пережила багато перетворень. Від значних реконструкцій у візантійську епоху до пізнішого використання лицарями ордену Святого Іоанна, це місце було свідком багатовікових історичних подій.

Фото: AA

Археологічні роботи проводять під керівництвом Головного управління культурної спадщини та музеїв у співпраці з губернаторством Мугла, місцевою районною адміністрацією, муніципалітетом Фетхіє та Музеєм Фетхіє. Про виявлення голови статуї, вмурованої у фортечну стіну, повідомив професор Кадір Пекташ, який керує науковими аспектами розкопок.

За словами Пекташа, голова статуї, яка датується другим століттям нашої ери, є значною знахідкою. Він також розповів про знайдені на місці розкопок монети різних періодів, включаючи турецько-ісламську, османську епохи та епоху бейлика Ментеше. Вчені вважають, що голова належала статуї Аполлона, проте для підтвердження їхньої здогадки потрібні подальші дослідження артефакту.

Важливо Найдавніші зі знайдених: грецькі археологи розкопали цілу колекцію античних артефактів (фото)

Окрім голови статуї, під час розкопок вдалося знайти інші артефакти, такі як гарматні ядра, предмети побуту та фрагменти кераміки, що дають змогу глибше зрозуміти історичне значення цього місця.

Раніше Фокус писав про виявлені китайськими археологами гробниці. Загалом вчені виявили майже 150 стародавніх поховань різних періодів.

Також ми писали про знайдений у Болгарії стародавній скарб. Його знайшли археологи в ході розкопок у Пловдиві, місті на півдні країни.

Джерело матеріала
loader
loader