Експерт пояснив, яку "пастку" приховує операція ЗСУ у Курській області
Експерт пояснив, яку "пастку" приховує операція ЗСУ у Курській області

Експерт пояснив, яку "пастку" приховує операція ЗСУ у Курській області

Військовий аналітик Маркус Рейснер, керівник Інституту підготовки офіцерів у військовій академії австрійського міста Вінер-Нойштадт, поділився своїм баченням ситуації навколо українського наступу в Курській області Росії.

В інтерв'ю виданню Der Tagesspiegel він зазначив, що ця операція досягла короткострокових цілей України, зокрема відвернула увагу від успіхів Росії на Донбасі та підняла моральний дух українських військ та населення. Проте середньострокова мета – змусити росіян вивести війська з Донбасу – поки що не досягнуто. Росія обмежилася перекиданням сил із району на північ від Харкова до Курська, не торкаючись донбаських позицій.

Рейснер зазначив, що Україна прагне покращити своє становище на полі бою для посилення переговорної позиції. Наразі Києву вдалося домінувати в інформаційному просторі, відволікаючи увагу від власних втрат на Донбасі.

Курська операція ЗСУ, фото - Thomas Peter, Reuters
Курська операція ЗСУ, фото - Thomas Peter, Reuters

Експерт виділив кілька ключових факторів, що визначають подальший розвиток подій:

  • простір для маневру, де українським військам важливо знайти вигідні оборонні позиції;
  • сила – наявність достатніх резервів захисту;
  • інформаційний фактор – розвідувальні дані про наміри супротивника;
  • час, де повільна реакція росіян відіграє на користь України.

Аналітик наголосив, що українські сили вже зруйнували три мости через річку Сейм у Курській області, намагаючись ускладнити введення нових російських сил та сформувати лінію оборони на сприятливій місцевості. Це особливо важливо з огляду на обмежені можливості українських військ щодо інженерного обладнання позицій.

Курська область
Курська область

Рейснер вважає, що чисельність українського угруповання, задіяного в Курській операції, становить 5-6 тисяч військовослужбовців. А ось росіянам для успішного контрнаступу на цій ділянці знадобиться 20-25 тисяч солдатів. Крім того, аналітик зазначив, що потрібно утриматися від передчасної ейфорії, адже важливо виважено оцінювати довгострокові перспективи операції.

Раніше американські ЗМІ повідомили, що операція у Курській області може тривати місяцями чи роками.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader