Підозра Артему Дмитруку та чисельні скандали: чим відомий ймовірний нардеп-втікач
Підозра Артему Дмитруку та чисельні скандали: чим відомий ймовірний нардеп-втікач

Підозра Артему Дмитруку та чисельні скандали: чим відомий ймовірний нардеп-втікач

Народному депутату Артему Дмитруку оголосили підозру. Йому інкримінують напад з групою осіб на правоохоронця в Одесі. Але це сталось вже після того, як він міг поїхати з України.

Скандальний нардеп Артем Дмитрук знов в центрі уваги. Генеральний прокурор повідомив йому про підозру за фактами нападів на поліцейського в Одесі та на військового в Києві. Але Дмитрук, як стверджують ЗМІ, вже встиг виїхати до Молдови. Фокус зібрав все, що відомо про Дмитрука та чисельні скандали, пов'язані із ним.

"Генеральний прокурор повідомив про підозру чинному нардепу за фактами вчинення нападів групою осіб на правоохоронця та військового, замаху на викрадення вогнепальної зброї, спричинення потерпілому середньої тяжкості тілесних ушкоджень та хуліганстві", — йдеться в заяві Офісу генпрокурора.

Народному депутату України повідомлено про підозру через напади на правоохоронця та військового. Ім'я Дмитрука прямо не називають, але було опубліковано фото, на якому його легко упізнати, а також його персону підтвердили ЗМІ джерела у правоохоронних органах.

Фото з поста Офісу генпрокурора
Фото: Офіс генерального прокурора

Дії підозрюваного кваліфіковано за чотирма статтями по двом інцидентам:

  • за ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 345 КК України – умисне заподіяння групою осіб працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків;
  • за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 262 КК України – закінчений замах на викрадення вогнепальної зброї групою осіб.
  • за ч. 1 ст. 122 КК України — умисне заподіяння середньої тяжкості тілесного ушкодження;
  • за ч. 1 ст. 296 КК України — грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю.

В дописі на Facebook від Офісу генпрокурора зауважено, що підозрюваний викликається до слідчого Державного бюро розслідувань для проведення слідчих та процесуальних дій 29 та 30 серпня.

Реакція Артема Дмитрука

Нардеп вже відреагував дописом у Telegram-каналі, заявивши, що справи "сфальшовані та вигадані", а влада "полює на незгодних із режимом".

Пост Артема Дмитрука
Фото: Скриншот

"Офіс Генпрокурора повідомив мені про підозру через "напади на правоохоронця та військового". Власне нічого нового. Влада продовжує своє полювання на незгодних із режимом. І так, до речі, жодних підозр мені ніхто не вручав. А всі ці справи – абсолютно сфальшована і вигадана історія", — написав Дмитрук.

Справи, в яких підозрюють Артема Дмитрука

Слідство встановило, що Дмитрук з групою осіб в Одесі напав на співробітника правоохоронного органу, який виконував службові обов'язки. Дмитрук, за даними слідства, умисно заподіяв правоохоронцю тілесні ушкодження, а також намагався відібрати у нього зброю.

Крім того, за даними слідства, в 2023 році вже у Києві Артем Дмитрук і його колега нардеп Олександр Куницький під час суперечки з військовим почали бійку. Дмитрук завдав останньому декілька ударів, зокрема, в область голови.

Скандал із побиттям у Києві

Як зазначають в Офісі генпрокурора, дії нардепа спричинили тілесні ушкодження середньої тяжкості. Сам Дмитрук розповідав, що військовий нібито був шахраєм і працював у кол-центрі. Постраждалий казав, що нардепи його звинуватили у шахрайстві та почали вимагати гроші. У жовтні 2023 року генеральний прокурор відкрив справи проти народних депутатів Артема Дмитрука та Олександра Куницького.

Артем Дмитрук поїхав з України

Після того, як в Офісі генпрокурора опублікували допис про Дмитрука, в коментарях нагадали, що вони запізнились, адже Дмитрук вже встиг поїхати з України. Підтвердження цьому немає. Сам Дмитрук в своїх дописах прямо не каже, де знаходиться.

Реакція журналіста Євгенія Прокопишина
Фото: Скриншот

Але зранку 25 серпня ряд ЗМІ та блогерів повідомили, що Дмитрук виїхав до Молдови.

"Дмитрук сьогодні о 12:00 перебував у прикордонній поліції Штефан-Воде, писав заяву про незаконний перетин кордону, щоб його пропустили далі. Слідчий ставив йому питання. Уже, мабуть, виїхав з Молдови", — розповів журналістам співрозмовник.

Журналіст Віталій Глагола, посилаючись на джерела у правоохоронних органах, заявив, що Дмитрук офіційно не перетинав кордон України.

"Він офіційно не перетинав на виїзд в пунктах пропуску. Тому або поза пунктами пропуску перетнув кордон, наприклад пішки через ліс чи річку, або за підробними документами", — повідомляє моє джерело", — написав Глагола та зауважив, що наразі намагаються зʼясувати, як саме Дмитрук перетнув кордон.

ЗМІ повідомляють, що Офіс генпрокурора вже розпочав кримінальне провадження щодо інформації про незаконний виїзд нардепа Дмитрука з України. Про це у коментарі "РБК-Україна" заявила речниця Офісу генпрокурора Надія Максимець.

Чим відомий Артем Дмитрук

Артем Дмитрук працював приватним підприємцем, вантажником та охоронцем. Власник фітнес-клубів "Barbell Barbell gym" та "baza". Співзасновник ГО "Я одесит-мені не все одно", член ГО "Ілля Муромець". Закінчив юридичний коледж Національного університету "Одеська юридична академія" за спеціальністю "Правознавство".

Фото: Думская

У 2019 році Дмитрук був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від партії "Слуга Народу" за виборчим округом №133 (Одеська область) як безпартійний. Член однойменної фракції. Став членом партії. Член Комітету з питань правоохоронної діяльності. Став відомий після того, як в інтерв'ю Радіо Свободі не зміг назвати прізвища прем'єр-міністра, за якого проголосував, хоча стверджував, що "спілкувався з ним у Трускавці".

У 2020 році Артем Дмитрук разом з Олексієм Леоновим поклали квіти до будівлі Будинку профспілок в Одесі, де 2 травня 2014 року загинула група сепаратистів під час протистояння з прихильниками Євромайдану.

У 2021 році Дмитрук увійшов до списку нардепів, які демонстративно відмовились вакцинуватись від коронавірусу. Того ж року, у листопаді, його виключили з фракції "Слуга народу".

Адже Дмитрук дав інтерв'ю підозрюваному у державній зраді Анатолію Шарію, в якому заявив про своє розчарування в "Слузі народу". І знімався у фільмі Шарія щодо подій в Одесі 2014 року.

У 2022 році влаштував бійку в Одеській міськраді, через що постраждали троє охоронців. Він пройшов до сесійної зали та влаштував там безлад.

Бійка в Одесі

У лютому 2024 року Дмитрук вніс заставу за Павла Музичука, ієродиякона УПЦ МП, затриманого СБУ за підозрою у виправдовуванні збройної агресії РФ проти України. Сам є активним прочанином УПЦ (МП) та іподияконом цієї церкви.

Артем Дмитрук у церкві
Фото: Facebook Артем Дмитрук

Активно виступає проти закону від 20 серпня, який забороняє діяльність релігійних організацій, що керуються з Росії. Також критикував дії ЗСУ у Курський області, на що різко відреагували військові.

Після цього Артем Дмитрук заявив, що йому погрожують вбивством, а влада не надає йому охорону і почала за ним слідкувати.

Теги за темою
Скандал нардепи
Джерело матеріала
loader