Олексій Леонов
  • Дата народження
    26 лютого 1983
  • Країна
    Україна
Олексій Леонов
611

Олексій Леонов

Леонов Олексій Олександрович: нардеп з "Слуги народу", якого підозрюють в роботі на будівельних "кидал"

Олексій Леонов - Фото 1

Леонов Олексій Олександрович: парламентарій і можливий кандидат в мери Одеси, який фігурував в корупційному скандалі.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Олексій Олександрович Леонов народився 26 лютого 1983 року в місті Одеса.

Освіта

Олексій має тільки професійно-технічну освіту. У 2002 році він закінчив вище професійне училище морського туристичного сервісу в Одесі за фахом "Судновий кухар".

Сім’я

Леонов одружений. Дружина Наталія Любимова займається підприємницькою діяльністю. За даними реєстру юросіб, ФОП і громадських формувань, основний вид діяльності — надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Олексій Леонов - Фото 2

У Олексія і Наталії двоє дітей: Данило і Лев. Також Леонов виховує двох пасинків: Олександра Любимова і Микиту Чоса.

Кар'єра

За словами самого Леонова, заробляти гроші він почав ще в 14 років. Тоді юний Олексій з ночі займав місця на одеському ринку "Сьомий кілометр", а вранці продавав їх торговцям за кілька доларів. Потім він з друзями їхав на цементний завод вантажити мішки. Після смерті батька Олексій у віці 16 років пішов вчитися на кухаря.

За фахом Леонов пропрацював дев'ять років. Працював за кордоном — в Англії і Естонії. У 2009 році в Одесі відкрив свій перший ресторан — Pizza & Grill. За десять років Олексій в місті відкрив ще десять закладів громадського харчування Леонова під брендами Slow Piggy і Pizza & Grill.

Олексій Леонов - Фото 3

У VIII скликанні Верховної Ради (2014 — 2019) Леонов на громадських засадах був помічником народного депутата з фракції БПП Віталія Купило. У наступне скликання парламенту Леонов вирішив уже балотуватися сам.

У 2019 році на позачергових виборах до Верховної Ради Олексій йшов кандидатом-мажоритарником від партії "Слуга народу". На момент виборів він обіймав посаду комерційного директора ТОВ "Гріліон".

22 липня за Леонова проголосувало 40,21% виборців 135-го одномандатного виборчого округу (Приморський район Одеси). Найближчий опонент "слуги народу", самовисуванець Сергій Ківалов набрав 31,63%. Цікаво, що третє місце зайняв однофамілець Олексія — Євген Леонов (5,15%).

Олексій Леонов - Фото 4

У IX скликанні Верховної Ради Леонов увійшов до складу постійної комісії з питань фінансів, податкової та митної політики. Також нардеп очолює підкомітет з питань оподаткування податком на додану вартість.

Майже відразу після обрання в парламент, Олексій Леонов заявив про свій намір балотуватися на міського голову Одеси від партії "Слуга народу".

Леонов — засновник громадської організації "Я Одесит - мені не все одно".

Олексій Леонов - Фото 5

Компромат

Як зазначає портал "Полиграф. НЕТ", "Олексій Леонов працює на відомих у всій Україні і Казахстані будівельних "кидал" — Старовойтових.

Журналісти видання повідомляють про те, що "Леонов брехав — він ніколи не був власником ніякого бізнесу, а був лише молодшим партнером і фронтменом в ресторанному бізнесі сім'ї Старовойтова. Так, згідно з реєстром торгових марок, власником знака “Pizza & Grill” є Дмитро Олександрович Старовойтов.

Сам Леонов мав частку лише 7% в ТОВ "Гріліон" (на яке оформлені ресторани Pizza & Grill і Slow Piggy), співвласником 46,5% якої є Старовойтова Людмила Андріївна, зареєстрована за тією ж адресою, що і згаданий вище власник знака “Pizza & Grill” Старовойтов Дмитро".

Олексій Леонов - Фото 6

"Лише через 2 місяці перебування в статусі нардепа, Леонов вже встиг засвітитися в одному з найгучніших корупційних скандалів. Тоді, 11 народних депутатів від партії "Слуга народу" провалили голосування в комітеті за антикорупційний закон, що позбавляє людей від зайвих витрат при продажу нерухомості.

За словами джерела, ймовірно депутати отримали по 30 тисяч доларів США за зрив голосування в інтересах ще одного нардепа Антона Яценка, чий бізнес постраждає після вступу в силу закону. Серед тих, хто швидше за все взяв гроші був Олексій Леонов.

Після цього випадку, Леонов розіграв спектакль і нібито проходив на камеру перевірку на поліграфі, де з'ясувалося, що звичайно ж він ніяких грошей не брав і взагалі не знає, що це таке.

Однак, пізніше експерт поліграфолог назвав це цілковитою профанацією. За словами експерта, це було шоу, яке не має нічого спільного з науковим психофізіологічним дослідженням, тому результати — не можуть бути достовірними".

Олексій Леонов - Фото 7

"За інформацією нашого видання — Поліграф.НЕТ, спонсорував кампанію Леонова його шеф / однокласник / друг Дмитро Старовойтов. Він особисто погоджував кандидатуру Леонова "на самому верху" в партії "Слуга Народу" та виділив на його передвиборчу кампанію понад 8 мільйонів гривень, про що він неодноразово хвалився в колі своїх партнерів.

Тепер всіх охочих "вирішити питання" з народним депутатом Леоновим, Дмитро Старовойтов приймає у себе в особистому офісі в ЖК “Корона нової Аркадії” по вулиці Генуезька 36.

Так само, за інформацією одеського видання Монітор, ще одним "гаманцем" виборчої кампанії Олексія Леонова виступав син генерала СБУ Олександр Шабловський, який раніше обіймав посаду заступника начальника реєстраційної служби Головного управління юстиції в Одеській області.

Олексій Леонов - Фото 8

Видання Монітор повідомляє, що Леонов також є близьким до одіозного Дмитра Кавуна — який свого часу працював заступником прокурора Одеської області і був "смотрящим" за відомством від Артема Пшонки. За часів Пшонки Кавун жив розкішно, брав участь в рейдерських захопленнях і рекеті, — стверджують кілька відомих одеських бізнесменів, які постраждали при владі Віктора Януковича".

"За словами одеських журналістів, вливав гроші в Леонова навіть особисто Володимир Ілліч Галантерник (якого в Одесі називають господарем міста). Галантерник також розглядає Леонова як одного з можливих кандидатів на пост Одеського міського голови, але поки не як основного. Якщо Галантерник фінансуватиме мерську кампанію Леонова і підтримувати його через свої медіаресурси, це може бути великий форою для Олексія".

Олексій Леонов - Фото 9

"Полиграф.НЕТ" вважає, що "самому Леонову посада мера не стільки потрібна, скільки його покровителям. Чого тільки варті афери будівельної компанії Старовойтова "Мегалайн". На сьогодні, в Одесі "Мегалайн" замішаний в 2 гучних скандалах, які носять всеукраїнський масштаб.

По-перше, на маленькій арештованій ділянці вони планують побудувати цілих три хмарочоси в Аркадії на Гагарінському плато під назвою "Unity Towers". На цьому місці повинен бути дитячий сад, але дивним чином, будівельні аферисти примудрилися впихнути туди цілих 3 висотки".

"У зв'язку з незаконним будівництвом, вже другий рік в Одесі проходять мітинги і протести, які організовують місцеві жителі. Минулого місяця скажена охорона об'єкту проломила дівчині голову за те, що вона заважала проїзду будівельної техніки. Одесити вже не раз зверталися за допомогою безпосередньо до Володимира Зеленського.

Олексій Леонов - Фото 10

У 2018 році суд заборонив будівництво даного об'єкта, але після перемоги Леонова на парламентських виборах у забудовників раптом різко справи пішли вгору".

"Маючи статус народного депутата, нехай навіть короткий термін, Олексій Леонов абсолютно ніякими результатами похвалитися не може. На окрузі Леонова в Приморському районі жителі нарікають, що нічого толком не змінилося. Депутата вони бачать тільки на фотографіях в Facebook, де він часто звітує за які "правильні" законопроєкти він сьогодні проголосував з колегами ".

"Провалився і проєкт Леонова "Громадська мерія", який він анонсував ще в кінці вересня 2019 року. Справа не зрушилася далі відеозвернення з критикою на адресу діючої адміністрації міста. Фактично нардеп зробив фальстарт у виборчій кампанії на місцевих виборах і тільки він вірив, що його виберуть як кандидата від "Слуги народу", хоча за чутками в Києві, на таку серйозну посаду ніхто Леонова всерйоз ніколи не розглядав.

Олексій Леонов - Фото 11

Також, організація Леонова — "Я Одесит, мені не все одно” не показує ніяких важливих для міста результатів. У той час як ініціативні хлопці прибирають одеські схили, сам засновник організації Леонов спільно зі своїми друзями і партнерами Старовойтовими відводять з під носа одеситів пляжі і будують хмарочоси замість садочків. Все це виглядає максимально цинічно".

"Краще справи у нардепа складаються в бізнесі, там у нього успіхів явно більше ніж в політиці. Спільно зі своїм другом і партнером Дмитром Старовойтовим вони продовжують розширювати мережі своїх ресторанів.

"Буквально місяць тому (в грудні 2019 року — прим. ред.) Леонов презентував новий ресторан Slow Piggy в Аркадії. Примітно, що відкриття ресторану відбулося в неділю, 8 грудня — в день всеукраїнського трауру за загиблими під час пожежі в Одеському коледжі економіки. Ресторан влаштував концерт, ніж обурив величезну кількість одеситів і міську владу, оскільки інші заклади міста в той день скасували всі розважальні програми".

Олексій Леонов - Фото 12

Декларація

У травні 2020 року Олексій Леонов опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Нардеп у спільній власності володіє земельною ділянкою (327 кв.м.) та житловими будинками (44,9 і 174 кв.м.) в Одесі. У Києві Олексій знімає номер готелю "Україна". Місцем реєстрації є одеська квартира (41,3 кв.м.).

Дружині Леонова належить квартира (109,6 кв.м.), дача (581,4 кв.м.) та місце для паркування (15 кв.м.) в Одесі, земельні ділянки в селищі Затока (770 кв.м.) та Калинівка (1200 кв.м.). На сина Данила зареєстрована квартира в Лимановці (62,4 кв.м.).

Парламентарій пересувається на автомобілі Honda Accord 2017 року випуску. Машину Леонов придбав в 2019 році за 758 тисяч гривень. Наталя Любимова їздить на Porsche Panamera 2012 року випуску. У 2017 році елітна іномарка обійшлася їй у 2,1 мільйона гривень.

Олексій Леонов - Фото 13

За 2019 рік сукупний дохід політика-ресторатора склав 319 тисяч гривень. Любимова поповнила сімейний бюджет на 930,6 тисячі гривень. У банках Олексій зберігає 68 тисяч гривень, Наталя — 619 гривень, 96 доларів і 37 євро. Готівковими коштами нардеп задекларував 300 тисяч гривень. У подружжя — 150 тисяч доларів і 300 тисяч гривень готівки.

Посилання

Facebook

Facebook

Згадки про персону