Тварини, що зростають найшвидше на Землі: досягають статевої зрілості всього за 48 годин
Тварини, що зростають найшвидше на Землі: досягають статевої зрілості всього за 48 годин

Тварини, що зростають найшвидше на Землі: досягають статевої зрілості всього за 48 годин

Дивовижні тварини не просто надзвичайно швидко ростуть, а й борознять океан і виглядають як "відра слизу".

Океан покриває понад 70% поверхні Землі і є домівкою для неймовірної кількості тварин. Цікаво, що більшість найдивніших організмів у світі ховається від людей саме під поверхнею води — це стосується і тварин, які вважаються багатоклітинними організмами, що зростають найшвидше на Землі, пише Live Science.

Йдеться про сальп (Salpa fusiformis) — морські організми, яких часто називають "желейними кульками" або "відрами соплів". Тіла сальп прозорі та драглисті, внаслідок чого вони й отримали свої прізвиська. Зазначимо, що сальпи широко поширені в Тихому й Атлантичному океанах і мають значний вплив на здоров'я Світового океану загалом.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Дослідники виявили, що сальпи, як правило, харчуються фітопланктоном та іншими дрібними організмами. Загалом у світі існує понад 70 видів сальп, а найпоширенішими вважаються Salpa fusiformis. Тварин можна зустріти на глибині близько 800 метрів під поверхнею океану.

Одразу після народження сальпи мають бочкоподібну форму, а їхня довжина після народження становить лише близько 0,2 см, а в дорослому віці тварини можуть досягати в довжину близько 10 сантиметрів. Цікаво, що сальпи здатні об'єднуватися в цілі ланцюжки, які дрейфують у морі та слідують за припливами.

Сальпи досягають статевої зрілості всього за 48 годин
Фото: Bill Clements

Не менш цікавим здається і те, що сальпи можуть рухатися шляхом реактивного руху: вони прокачують морську воду через свої тіла за допомогою смуг м'язів, що оточують їхні тіла. Коли вода проштовхується через тіла тварин і виходить із задньої частини, їжа збирається, а сальпи просуваються вперед. Через це вони є членами групи, відомої як "асцидії".

Відомо, що у сальп немає жалких клітин, а їхньою основною їжею вважається фітопланктон. Однак тварини буквально фільтрують усе, що трапляється на їхньому шляху і відповідають розміру їхнього харчового ланцюга. Ці тварини фільтрують величезні обсяги води, а тому відіграють вирішальну роль у боротьбі зі зміною клімату: наприклад, сальпи, що займають площу близько 100 000 квадратних кілометрів, можуть захопити до 4000 тонн вуглекислого газу за одну ніч.

Дорослі сальпи проходять дві окремі фази:

  • нестатеву фазу оозоїда;
  • статеву фазу бластозооїда.

Коли оозоїд готовий до розмноження, він генерує довгі ланцюжки сальп, кожна з яких фактично є клоном самого себе. Далі сальпи розвиваються в статевозрілих бластозооїдів. Спочатку весь ланцюжок складається з самок, що продукують яйця, які запліднюються прилеглими самцями-бластозооїдами.

Зазначимо, що яйця розвиваються всередині самок, а тому сальпи народжують живих дитинчат, які відпливають, щоб запустити цикл наново. Зрештою, весь ланцюжок переходить до самців, випускаючи сперму для запліднення яєць сусідніх самок-бластозооїдів. Науковці зазначають, що сальпи мають неймовірно швидкі життєві цикли — тварини досягають статевої зрілості за 48 годин, що робить їх багатоклітинними тваринами, що зростають найшвидше на Землі. Фактично їхні тіла збільшуються на 10% на годину.

Раніше Фокус писав про те, що найсильніша тварина на Землі підіймає вагу, яка в 1000 разів більша за власну: хто це.

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader