Про це на брифінгу за результатами четвертого раунду човникової дипломатії стосовно врегулювання російсько-української війни заявив спецпредставник уряду КНР з питань Євразії Лі Хуей, передає власний кореспондент Укрінформу.
«Китай щиро сподівається, що більше країн схвалять та підтримають запропонований Китаєм і Бразилією консенсус із шести пунктів. Тоді буде більше надії на деескалацію ситуації, а перспективи миру стануть світлішими», - сказав Лі.
Він зазначив, що його поїздки до Бразилії, Південної Африки та Індонезії 28 липня - 7 серпня зумовлені зростанням занепокоєння у світі триваючими між Росією та Україною бойовими діями і «все більше й більше країн вважають нагальним завданням деескалацію ситуації».
«Стосовно «української кризи» (так у Китаї називають російську війну проти України – ред.) три країни мають схожі з китайською стороною позиції, вони підтримують комунікацію як із Росією, так і з Україною та залишаються відданими політичному врегулюванню конфлікту шляхом діалогу і переговорів», - зазначив дипломат.
У цьому контексті він вказав на підтримку урядами Бразилії, Південної Африки та Індонезії підходів Пекіна до мирної конференції для припинення російсько-української війни.
«Під час моєї поїздки всі сторони погодилися з трьома елементами міжнародної мирної конференції, запропонованими китайською стороною, серед яких її визнання як Росією, так і Україною, рівноправна участь усіх сторін та справедливе обговорення усіх варіантів врегулювання кризи», - сказав Лі.
За його словами, ці пропозиції «дуже конструктивні», і Китай продовжуватиме просувати їх, аби отримати схвалення більшої кількості країн та створити умови для «допомоги двом конфліктуючим сторонам у відновленні прямого діалогу і переговорів».
«Останнім часом ситуація (у російсько-українській війні – ред.) стає все складнішою, тому Китай продовжуватиме відігравати конструктивну роль у просуванні миру та припиненні вогню», - заявив спецпредставник Пекіна.
Як повідомляв Укрінформ, спецпредставник уряду КНР з питань Євразії Лі Хуей під час поїздки до Бразилії заявив, що так званий консенсус Китаю та Бразилії з шести пунктів щодо врегулювання «української кризи» здобув підтримку в більш як 110 країнах.
Фото: Getty Images