У Франції заборонять використання мобільних телефонів у школах для дітей до 15 років
У Франції заборонять використання мобільних телефонів у школах для дітей до 15 років

У Франції заборонять використання мобільних телефонів у школах для дітей до 15 років

У Франції заборонять використання мобільних телефонів у школах для дітей до 15 років

Експеримент «цифрова пауза» у 200 загальноосвітніх школах може бути запроваджений по всій країні в січні.

Франція планує впровадити тимчасову заборону на використання мобільних телефонів у школах для учнів віком до 15 років, пише The Guardian. Якщо «цифрова пауза» буде визнана успішною,  із січня практику можуть розгорнути по всій країні.

Участь у експерименті візьмуть майже дві сотні  загальноосвітніх шкіл. На вході до закладу діти здаватимуть телефони. Заборона на користування пристроями у школі діє в країні від 2018  року, проте раніше учням початкових і середніх шкіл було заборонено використовувати свої телефони в приміщеннях, однак їх не вилучали.

Створена президентом Еммануелем Макроном комісія висловила стурбованість тим, що надмірне перебування дітей перед екранами згубно впливає на їхнє здоров’я та розвиток.

У опублікованому в березні 140-сторінковому звіті зроблено висновок про наявність «дуже чіткого консенсусу щодо прямого та непрямого негативного впливу цифрових пристроїв на сон, сидячий спосіб життя, відсутність фізичної активності та ризик надмірної ваги і навіть ожиріння».

У ньому йдеться, що надмірне використання телефонів та інших цифрових технологій шкідливе не лише для дітей, але й для суспільства та цивілізації.

У документі рекомендовано поетапно контролювати використання мобільних телефонів дітьми: жодних мобільних телефонів до 11 років, мобільні телефони без доступу до Інтернет від 11 до 13 років, телефонів з Інтернетом, але без доступу до соціальних мереж до 15 років.

Експерти також запропонували, щоб діти до трьох років взагалі не контактували з цифровими пристроями, як з такими, що «не потрібні для здорового розвитку дитини».

«Ми повинні поставити цифровий інструмент на його місце. Принаймні до шести років дитина не має потреби в цифровому пристрої для розвитку. Ми маємо ще раз навчити батьків, як грати зі своїми дітьми», — вважає Серван Мутон, невролог і нейрофізіолог, який входив до комісії. 

Заборона телефонів у школах вже давно обговорюється в Європі. У країнах, де існують заборони, правила найчастіше обмежується їх використанням і не вимагають від дітей здавати ґаджети.

У Німеччині немає офіційних обмежень, але більшість шкіл заборонили використання мобільних телефонів і цифрових пристроїв у класах, за винятком навчальних цілей. З початку цього року в голландських класах середньої школи діє заборона, але як рекомендація, а не як юридичне зобов’язання. З цього навчального року директива також поширюватиметься на початкові школи.

Італія однією з перших ввела заборону на телефонні розмови, запровадивши її в 2007 році, потім пом’якшивши її у 2017 році та знову запровадивши в 2022 році. Вона стосується всіх вікових груп.

У лютому цього року британський уряд видав інструкції для шкіл «щодо заборони використання мобільних телефонів протягом усього навчального дня», але уточнив, що рішення щодо політики використання телефонів мають приймати директори та керівники навчальних закладів.

Португалія експериментує з компромісом, щомісяця вводячи у школах кілька днів без телефонних розмов, тоді як в Іспанії школи в деяких регіонах запровадили таку заборону, однак на національному рівні її немає.

У 2020 році подібну ініціативу планували впровадити і в українських школах. Проте освітній омбудсмен Сергій Горбачов розкритикував законопроект щодо заборони українським школярам користуватися на уроках мобільними телефонами та іншими гаджетами, підключеними до інтернету. 

Проте у 2023 році у школах Львоваініціювали заборону для учнів використовувати мобільні телефони. Аргументували цей крок створенням умов для спілкування дітей з однолітками та уникання зайвого відволікання від навчального процесу. 

Джерело матеріала
loader
loader