В Україні хочуть збирати податки по-новому: що пропонують у Раді
В Україні хочуть збирати податки по-новому: що пропонують у Раді

В Україні хочуть збирати податки по-новому: що пропонують у Раді

Народні депутати можуть скасувати військовий збір після скасування військового стану та відмовитися від підвищення податку на банки.

Як повідомив перший заступник голови податкового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк ("Голос"), це обговорюють у робочій групі щодо доопрацьованого закону №11416д.

"Обговорюємо перехідний період. З гарних новин, домовились поміняти перехідний період на який строк вводиться такий податок", – зазначив Железняк.

Також військовий збір буде діяти не до завершення реформи Збройних сил України (тобто, як зазначив нардеп, завжди), а до кінця року, в якому буде скасовано військовий стан.

Крім того, в Україні можуть відмовитися від підвищення податку на банки до 50%. Проти цієї норми виступили проти в Міністерстві фінансів і Національному банку України. Це пояснили трьома причинами:

  • в Міжнародному валютному фонді виступили проти;
  • це може спричинити ризик внутрішнього запозичення;
  • виникає ризик додаткової докапіталізації державних банків.

"Ну я з ними згоден. Тут важко посперечатися. Ця норма знімається з закону", – зазначив Железняк.

Загалом політик пояснив, що після поправок до законопроєкту його ресурси, які планується зібрати, зменшаться більше ніж вдвічі – з 125 млрд грн до 57,8 млрд грн. Зокрема заплановані такі додаткові надходження до бюджету:

  • підвищення військового збору – 27,3 млрд грн;
  • від податку 50% на банки – 27,3 млрд грн;
  • від збільшення податків на 1-2 групу ФОП – 1,7 млрд грн;
  • авансові внески на АЗС – 1 млрд грн.

Але дві запропоновані норми вже не встигнуть дати ефект до кінця 2023 року. Йдеться про 1% податок для фізосіб-підприємців (ФОП) 3-ї групи та на 25% прибутку фінустанов. Очікувані збори у 2025 році також значно впали – з 350 млрд до 136 млрд грн.

Раніше Данило Гетманцев, коментуючи обговорення законопроєкту, наголосив, що деякі положення, які викликали критику з боку бізнесу та опозиції, було виключено або змінено. Зокрема:

ПДВ не буде підвищуватися, що стало однією з основних вимог бізнесу;вилучено пропозицію про введення військового збору на предмети розкоші;відмовилися від введення 1% податку з обороту, що також викликало значний супротив з боку підприємців.

Джерело матеріала
loader
loader