6 липня, субота
З картинками
Текстовий вигляд
uk
Українська
Російська
Ярослав Железняк
  • Дата народження
    20 жовтня 1988
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Ярослав Железняк
29

Ярослав Железняк

Железняк Ярослав Іванович: голова фракції «Голос» у Верховній Раді ІХ скликання та керівник законодавчого відділу партії

Ярослав Железняк - Фото 1

Железняк Ярослав Іванович — журналісти виявили, що родичі політика мають бізнес в окупованому Донецьку, а сам він нібито непогано спрацювався з ватажками «ДНР».

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання  

Біографія

Ярослав Іванович Железняк народився 20 жовтня 1988 року в місті Маріуполь Донецької області.

Освіта

Железняк був студентом Інституту права Верховної Ради (2009). Міжнародний бізнес Ярослав вивчав в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка (2013).

Сім'я

Ярослав одружений на Антуанеті Железняк. До листопада 2020 року вона займалася підприємницькою діяльністю (роздрібна торгівля, яка здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет).

Кар'єра

У 2010 році Железняк влаштувався в консалтингову компанію «Kesarev Consulting». Протягом чотирьох років майбутній народний депутат працював тут на посаді старшого радника з питань уряду. Потім протягом року він був радником з питань уряду і членом ради директорів в компанії «Anheuser-Busch Inbev».

У 2015 році Ярослав був радником з питань уряду та парламентських відносин голови міністерства економічного розвитку і торгівлі. Железняк був членом стратегічної консультативної групи з підтримки реформ в Україні (SAGSUR). У 2017 році він став радником очільника Кабміну Володимира Гройсмана.

З грудня 2015 по серпень 2019 року Ярослав займався підприємництвом. Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, основним видом діяльності було консультування з питань комерційної діяльності та управління.

Железняк був помічником народних депутатів: VI скликання — «регіонала» Ярослава Плотнікова і VIII скликання — Вікторії Пташник з «Самопомочі». Ярослав працював на громадських засадах.

У 2019 році на парламентських виборах Железняк був заступником голови виборчого штабу партії «Голос». Від цієї ж політсили він успішно балотувався до Верховної Ради під 4-м номером.

У IX скликанні парламенту Ярослав став першим заступником комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. У грудні 2020 року він очолив фракцію партії «Голос». Железняк — член міжфракційних депутатських об'єднань «ЕКОНОМІКА.NOW» та «БлокчейнФоЮкрейн» «(Blockchain4Ukrain)».

У партії він також керує відділом законотворчої роботи. Ярослав очолює громадську організацію «Агентство інноваційної демократії» та є одним із засновників проєкту «PolitEyes».

Компромат

Згідно сайту «Серпом по рейтингу» парламентська діяльність Ярослава Железняка має два «зашквара». Нардеп не підтримав судову реформу і проголосував за обмеження свободи замість позбавлення волі за брехню в декларації.

Журналісти виявили, що родичі (мати і сестра) політика мають бізнес в окупованому Донецьку. За інформацією ЗМІ, батьки  Железняка ще у 2012 році зареєстрували будівельну компанію. Незадовго до початку АТО мати та батько (він помер у 2018 році) нардепа стали інвесторами багатоповерхового бізнес-центру «Конгрес-Хол».

На 2020 рік у цій будівлі розміщувалася адміністрація «ДНР», а також підрозділи російської Федеральної Служби Безпеки. Ні сам політики, ні його родичі не зверталися до правоохоронців із заявою про захоплення їх нерухомості. У Донецьку подейкують, що Железняк непогано спрацювався з ватажками невизнаної республіки.

Представники преси припускають, що матері і сестрі нардепа комфортно вести бізнес в захопленому терористами Донецьку. Можливо сім'я Железняка отримує прибуток за оренду нерухомості або здає приміщення безкоштовно, маючи якусь таємну домовленість і особисті інтереси. Журналісти вважають такі дії аморальними з етичної точки зору. Адже Ярослав позиціонує себе проукраїнським і проєвропейським депутатом.

Декларація

У травні 2020 року Ярослав Железняк опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Власної нерухомості у нардепа немає. Місцем реєстрації Ярослав вказав столичну квартиру (59,3 кв. м) та гуртожиток Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У столиці він орендує нежитлове приміщення (46,3 кв. м). Дружині політика належить дві земельні ділянки: у Києві (1000 кв. м) та Білій Церкві (1000 кв. м) та два житлових будинки: в Києві (643,7 кв. м) та Білій Церкві (920,8 кв. м).

Ярослав їздить на автомобілі Audi A4 2016 року випуску. Машина обійшлася йому в 928 тисяч. Антуанета володіє двома автомобілями: Mercedes-Benz модель GLK 220 CDI 4MATIC 2012 випуску та Renault Zoe 2017 року випуску.

За 2019 рік сукупний дохід Железняка склав 1,6 мільйона гривень. Дружина парламентарія поповнила сімейний бюджет на 666,9 тисячі гривень. У нардепа на рахунках в банках зберігається 85,5 тисячі гривень і 1965 доларів, у його дружини — 13,9 тисячі гривень. У Ярослава і Антуанети готівковими коштами задекларовано 149,5 тисячі доларів і 270 тисяч гривень.

Посилання

Facebook

Youtube

Telegram