76% опитаних українців вважають усіх громадян Росії відповідальними за агресію проти України. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.
Водночас 20% респондентів не поділяють цю думку. Загалом у цьому питанні в суспільстві панує визначеність, адже лише 4% не мають чіткої позиції щодо цієї теми.
«Причому незалежно від віку респонденти переважно повністю згодні з колективною відповідальністю росіян», — зауважили дослідники.
Окрім цього, за даними опитування, 64,5% згодні з тим, що населення Росії підштовхує керівництво своєї країни до продовження війни проти України. Це стосується як наймолодшого покоління українців (66% серед молоді 18–29 років), так і найстаршого (60% серед людей старше 60 років).
Опитування методом face-to-face проводилося на територіях, що контролює уряд України та на яких не йдуть бойові дії. У ньому взяли участь 2017 респондентів віком від 18 років.
Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).
Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Водночас, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.
Окрім цього, згідно з результатами опитування КМІС, сумарно 60% опитаних українців вважають, що остаточною метою Росії у війні проти України є або знищення української нації та асиміляція українців у росіян, або фізичний геноцид українців.
Фото: «Укрінформ»
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.