Нарешті розповіли про знахідку: археологи майже 100 років приховували від громадськості древні гробниці
Нарешті розповіли про знахідку: археологи майже 100 років приховували від громадськості древні гробниці

Нарешті розповіли про знахідку: археологи майже 100 років приховували від громадськості древні гробниці

В Ізраїлі дослідники планують відкрити для відвідування древні поховання, які виявили ще у 1930-х роках. Донедавна це місце було недоступним, оскільки вчені займалися реставрацією пам’ятки, зокрема унікальних фресок.

Нещодавно дослідники відкрили для загалу дві напрочуд добре збережені римські гробниці в Ашкелоні, прибережному місті Ізраїлю. Ці стародавні поховання, виявлені у 1930-х роках, були повністю відреставровані і відкриті для громадського огляду після тривалого процесу реставрації, пише Heritage Daily.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Ці гробниці, яким приблизно 1700 років, прикрашені вигадливими фресками із зображеннями персонажів грецької міфології, зокрема Афродіти, Деметри та німф. Яскраві сцени також демонструють зображення оголених чоловіків з підношеннями, птахів та інших природних мотивів римської епохи.

Фото: IAA

Розташовані в саду серед житлових веж, гробниці знаходяться в районі, який колись був жвавим римським містом і портом. Мер Ашкелона Томер Глам відзначив постійні зусилля міста зі збереження та вшанування своїх історичних пам'яток, наголосивши на важливості того, щоб зробити ці культурні скарби доступними для громадськості.

Важливо Такого ще не знаходили: археологи розкопали розкішну мозаїку в Орду (фото)

Елі Ескузідо, директор Управління старожитностей Ізраїлю, похвалив Ашкелон за успішну інтеграцію стародавньої спадщини в міський ландшафт. Він зазначив, що реставрація цих 1700-річних пам'яток біля пристані для яхт є частиною ширшої ініціативи, спрямованої на посилення залучення громадськості до багатої історії міста.

Ця співпраця між муніципалітетом Ашкелона та Управлінням у справах старожитностей має на меті забезпечити, щоб цими важливими об'єктами спадщини могли користуватися як мешканці, так і гості міста.

Раніше Фокус писав про найвідомішу спадщину Римської імперії. Серед них, зокрема, артефакти, вартість яких оцінюють в мільйони доларів, та древні споруди, які наслідують і сьогодні.

Також ми розповідали про унікальний скарб, знайдений у Німеччині. Його виявив житель невеличкого містечка на власному подвір'ї.

Джерело матеріала
loader
loader