Україна наблизилася до перезапуску митниці: нардепи ухвалили важливе рішення
Україна наблизилася до перезапуску митниці: нардепи ухвалили важливе рішення

Україна наблизилася до перезапуску митниці: нардепи ухвалили важливе рішення

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав перезавантаження української митниці. Тому парламентський комітет проголосував за прийняття законопроєкту №6490 в цілому.

Про це повідомив голова комітету Данило Гетманцев ("Слуга народу"). Він зазначив, що до другого читання законопроєкту внесені пропозиції та поправки, метою яких є удосконалення правових засад проходження служби в митних органах, зокрема:

  • врегулювання істотних умов контракту про проходження служби в митних органах;
  • визначення вимог до професійної компетентності посадових осіб митних органів;
  • запровадження процедури ротацій посадових осіб митних органів, перевірок на доброчесність та моніторингу способу життя;
  • можливість проведення психофізіологічного опитування із застосуванням поліграфа посадових осіб митних органів.

Також комітет врегулював умови оплати праці посадових осіб митних органів. Крім того були вдосконалені підходи до формування:

  • конкурсної комісії з проведення конкурсу на посаду керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику;
  • атестаційних комісій та комісії з проведення зовнішньої незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, тощо.

Слід зазначити, що реформа митниці є одним з маяків Меморандуму про співпрацю, який Україна уклала з Міжнародним валютним фондом. Аби продовжувати отримувати макрофінансові транші, наша країна до кінця жовтня.

Також OBOZ.UA повідомляв, що Україна може отримати відстрочку виплати додаткових комісій за наданий Міжнародним валютним фондом кредит. Організація готова переглянути систему виплати комісій своїми найбільшими позичальниками, серед яких і Україна. Зміна політики МВФ може бути пов'язана із занепокоєнням деяких країн щодо того, що високі відсоткові ставки роблять обслуговування боргу необґрунтовано високим

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader