Родичі затриманої у Криму Зодіє Салієвої не можуть знайти її місце перебування
Родичі затриманої у Криму Зодіє Салієвої не можуть знайти її місце перебування

Родичі затриманої у Криму Зодіє Салієвої не можуть знайти її місце перебування

Зодіє Салієва - мати кримського політв’язня, активіста й громадського журналіста Сейрана Салієва, якого Росія незаконно засудила до до 15 років колонії.

Родичі матері засудженого Росією кримськотатарського активіста Сейрана Салієва Зодіє Салієвої не можуть знайти її місце перебування. Про це повідомила її невістка, правозахисниця Мумінє Салієва у Фейсбуці. 

В управлінні ФСБ у Сімферополі не коментують доставлення літньої активістки, розповіла Муміне Салієва, посилаючись на  інформацію адвоката Едема Семедляєва. 

«Адвокат, який знаходиться біля будівлі ФСБ в Сімферополі повідомив, що на його питання (чи знаходиться у них Зодіє Салієва, - ДМ) черговий відповів, що потрібно писати заяву та чекати упродовж 30 днів відповіді», - розповіла Мумінє Салієва. 

Сама вона зверталася до Бахчисрайського відділення ФСБ, де їй повідомили, що Зодіє Салієвої у них немає. 

«Тому немає ніякої інформації де зараз мама, що з нею відбувається, в якому вона стані», - додала Муміне. 

Родичі затриманої у Криму Зодіє Салієвої не можуть знайти її місце перебування - Фото 1

Зодіє та Мумінє Салієви/Фейсбук Мумінє Салієвої

11 жовтня 2017 року в тимчасово окупованому Бахчисараї силовики ФСБ затримали шістьох кримських татар — Тимура Ібрагімова, Марлена (Сулеймана) Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекір’яєва та Ернеса Аметова. 16 вересня 2020 року в Південному окружному військовому суді російського міста Ростов-на-Дону був оголошений вирок у другій бахчисарайській справі «Хізб ут-Тахрір».

Зокрема, засуджений кримський татарин Сейран Салієв отримав 16 років ув’язнення. Згодом суд зняв одне зі звинувачень, зменшивши його вирок до 15 років колонії.

У липні 2024 року кримського політв’язня, активіста й громадського журналіста Сейрана Салієва перевели у суворіші умови відбування покарання через нібито «злісне порушення встановленого порядку» у виправній колонії №4 Тульської області Росії.

  • Читайте також: Громадянськими журналістами стали будівельники, вчителі, підприємці — всі, хто вважав своїм обов’язком не мовчати

Фото: Зодіє Салієва/Фейсбук Мумінє Салієвої

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Крим російська агресія ФСБ кримські татари
Джерело матеріала
loader
loader