Суд призначив депутату-втікачу Дмитруку арешт без права застави
Суд призначив депутату-втікачу Дмитруку арешт без права застави

Суд призначив депутату-втікачу Дмитруку арешт без права застави

Тепер Нацполіція має передати запит про міжнародний розшук Дмитрука до Інтерполу та ініціювати його затримання з метою екстрадиції.

Суд заочно обрав запобіжний захід у вигляді арешту без права застави народному депутату Артему Дмитруку, якого підозрюють в нападах на військового на поліцейського і який незаконно виїхав за кордон. Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

В четвер 29 серпня слідчий суддя Печерського районного суду Києва задовольнив клопотання генерального прокурора та обрав народному депутату України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави.

Як повідомляється, ухвалу слідчого судді та відповідну постанову про оголошення Дмитрука у розшук скерують до Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України, яка має організувати внесення інформації про міжнародний розшук до обліків Генерального секретаріату Інтерполу, «виставлення т.зв. червоного оповіщення» та ініціювати затримання підозрюваного за межами України з метою його подальшої екстрадиції.

Вже 25 серпня, після того як стало відомо про втечу нардепа, генеральний прокурор повідомив Дмитруку про підозру в нападі на правоохоронця та військового і спробі викрасти зброю.

За даними слідства, йдеться про два епізоди. В одному депутат разом із групою людей в Одесі напав на правоохоронця, завдавши йому тілесних ушкоджень та намагаючись викрасти в нього зброю (про це раніше офіційно не повідомлялося). В іншому йдеться про бійку в центрі Києва в жовтні 2023 року за участю Дмитрука та депутата від «Слуги народу» Олександра Куницького, коли нардеп завдав колишньому військовому декілька ударів, зокрема в голову.

29 серпня депутата Артема Дмитрука оголосили в міжнародний розшук.

Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що Артему Дмитруку хтось допоміг перетнути кордон, імовірно, службові особи різних органів. 

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що Артема Дмитрука можуть позбавити депутатського мандата за результатами розслідування та на підставі семи пунктів, які передбачені у статті 81 Конституції України. 

Артем Дмитрук був обраний депутатом Верховної Ради у 2019 році від партії «Слуга народу». Був членом Комітету з питань правоохоронної діяльності. У листопаді 2021-го Дмитрука виключили зі складу фракції та комітету після того, як він дав інтерв'ю підозрюваному в держзраді Анатолію Шарію, де заявив про своє розчарування в «Слузі народу». 

Дмитрук відомий численними скандалами, зокрема антивакцинаторською позицією та прихильним ставленням до УПЦ МП. У 2020 році він клав квіти до Будинку профспілок в Одесі, де 2 травня 2014 року загинула група сепаратистів, а в січні 2022-го влаштував бійку в Одеській міськраді, щоби пройти до зали засідань. 

Вже цього року Дмитрук став іподияконом УПЦ МП, а в лютому вніс заставу за ієродиякона УПЦ МП Павла Музичука, якого підозрюють у виправдовуванні збройної агресії РФ. У листопаді 2023-го Дмитрук разом з низкою нардепів від «Слуги народу» та колишньої «ОПЗЖ» збирали підписи до спікера Руслана Стефанчука з вимогою відправити законопроєкт «про заборону УПЦ МП» до Венеційської комісії, щоб зірвати його подальше просування. У квітні 2024 року журналісти Bihus.Info з'ясували, що Дмитрук співпрацював з підозрюваним у держзраді священником УПЦ МП Сергієм Чертиліним у протидії прийняттю законопроєкту про заборону пов'язаних із РПЦ організацій.

  • Читайте також: Хто сповідує брехню: фактчек депутатів, які проти заборони УПЦ МП

Фото: Артем Дмитрук / antikor.com.ua

               

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
арешт
Джерело матеріала
loader
loader