Наразі вчені продовжують досліджувати печерні системи, що утворилися мільйони років тому.
На узбережжі поблизу острова Майорка (Іспанія) знайдено стародавній кам'яний міст, який може "переписати" всю історію людства. Конструкцію виявили у затоплених районах, які раніше ніколи не ставали об’єктом для дослідження, пише видання Daily Star.
Спочатку вважалося, що люди вперше прибули на Майорку у 2 500 році до н.е., подорожуючи з Піренейського півострова та півдня Франції. Однак нещодавно виявлений підводний міст в печері Женовеса, схоже, змушує вчених переглянути цю теорію.
За словами науковців з Університету Південної Флориди, 25-футова (близько 7,6 м) конструкція зведена близько 6 000 років тому, тобто на 2 000 років раніше, аніж вважалося до цього. Експертам вдалось чітко визначити, коли і як використовували цю споруду, завдяки кальцитовим утворенням на стінах.
Професор геології Богдан Онац з Університету штату Флорида (США), який разом з колегами досліджував знахідку, впевнений, що вона може змінити історію.
"Наявність цього підводного мосту та інших артефактів свідчить про складний рівень діяльності в той час, тобто ранні поселенці вже знали про ресурси в печері й побудували стратегічну інфраструктуру для навігації. Це дослідження підкреслює важливість міждисциплінарної співпраці у розкритті історичної правди та поглибленні нашого розуміння розвитку людства", — зазначив він.
Наразі вчені продовжують досліджувати печерні системи та відкладення всередині, що утворилися мільйони років тому.
Нагадаємо, раніше Фокус писав про підвісний міст, що простягнувся на 150 метрів над ущелиною річки Дадун у китайському місті Чунцін. Цей об'єкт називають "найстрашнішим підвісним мостом" у світі через його страхітливий вигляд.
А от 70-річний Стів Ліберт, мисливець за затонулими кораблями з Мічигану (США), стверджує, що знайшов уламки корабля, затонулого у 1679 році. Однак, за словами чоловіка, чиновники-бюрократи не дозволяють підняти скарб на поверхню.