У Китаї журналістку, раніше засуджену за репортажі про ковід, з невідомих причин знову утримують у слідчому ізоляторі
У Китаї журналістку, раніше засуджену за репортажі про ковід, з невідомих причин знову утримують у слідчому ізоляторі

У Китаї журналістку, раніше засуджену за репортажі про ковід, з невідомих причин знову утримують у слідчому ізоляторі

Поліція знову затримала журналістку Чжан Чжань 28 серпня, коли вона їхала до свого рідного міста на північному заході Китаю. З того часу вона не відповідала на дзвінки і не оновлювала свої облікові записи в соціальних мережах.

Китайська журналістка Чжан Чжань, яку раніше ув'язнили на чотири роки за незалежні репортажі про спалах COVID-19 в Ухані, доставили до слідчого ізолятора в Шанхаї з невідомих причин. «Репортери без кордонів» (RSF) закликали міжнародне дипломатичне співтовариство негайно мобілізуватися для забезпечення свободи та безпеки медійниці.

1 вересня незалежний китайський новинний вебсайт Weiquanwang повідомив, що Чжан Чжань утримується в центрі ув'язнення Пудун у Шанхаї. Журналістку затримала поліція 28 серпня, коли вона їхала до свого рідного міста на північному заході Китаю. З того часу вона не відповідала на дзвінок і не оновлювала свої облікові записи в соціальних мережах, де нещодавно відновила публікації.

Офіційна причина її затримання не була названа, але за кілька тижнів до цього інциденту Чжан Чжань ділилася новинами про переслідування інших активістів у Китаї в соціальних мережах. Вона також їздила до північно-західної провінції Ганьсу, щоб переконати матір нещодавно заарештованого активіста підписати довіреність.

«Ми стривожені цією останньою подією щодо невпинного нападу китайського режиму на Чжан Чжань, яка, здається, знову утримується без зв’язку з зовнішнім світом з незрозумілих причин. Після того, як вона ледь пережила чотири роки ув’язнення і відтоді живе під суворим наглядом, стало зрозуміло, що китайська влада й надалі має намір продовжувати карати Чжан Чжань за її незалежну журналістику. Для міжнародного дипломатичного співтовариства як ніколи актуально втрутитися в Пекін, щоб забезпечити її безпеку та повну свободу без зволікань», — заявила директорка із кампаній RSF Ребекка Вінсент.

У червні «Репортери без кордонів» повідомили, що поліція погрожувала звільненій журналістці Чжан Чжань можливим повторним арештом, якщо вона «знову перетне певні червоні лінії».

У 2020 році журналістка опублікувала більше сотні відео в соціальних мережах до того, як її затримали. Cуд у Шанхаї засудив її до чотирьох років ув’язнення за висвітлення епідемії COVID-19 в Ухані у 2020 році.

У перші місяці ув’язнення вона ледь не померла після того, як оголосила голодування. Влада насильно годувала її через носовий зонд і залишала в наручниках.

  • Читайте також: Журналістку, яка ініціювала рух #MeToo в Китаї, засудили до 5 років за нібито підривну діяльність

Фото: RSF

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Китай
Джерело матеріала
loader
loader