Американські мости, чверть з яких були побудовані до 1960 року, вже давно потребували ремонту. Але, за словами інженерів, зараз сильна спека та збільшення повеней, пов’язані зі зміною клімату, прискорюють розпад національних мостів, по суті спричиняючи їх передчасне старіння.
Результатом є тиха, але чимраз більша загроза безпечному переміщенню людей і товарів у країні. А також ще один приклад того, як зміна клімату змінює повсякденне життя так, як американці, можливо, не усвідомлюють, пише The New York Times.
В один зі спекотних днів цього літа міст Третьої авеню в Нью-Йорку, що з’єднує Бронкс і Манхеттен, застряг у відкритому положенні на кілька годин. У той час як спека та повінь обпалили Середній Захід, сталевий залізничний міст, що сполучав Айову з Південною Дакотою, зруйнувався під бурхливими водами. У Льюїстоні, штат Мен, міст закрився через те, що тротуар покрився від коливань температури.
"Ми маємо кризу мостів, яка конкретно пов’язана з екстремальними погодними явищами. Це не те, що сталося б за нормальних кліматичних умов. Це не те, що ми коли-небудь бачили з такою швидкістю", – коментує ситуацію Пол Чіновскі, професор цивільного будівництва в Університеті Колорадо Боулдер, який досліджує вплив зміни клімату на інфраструктуру.
Мости, спроєктовані та побудовані десятиліттями тому з матеріалів, не призначених для витримування різких коливань температури, зараз швидко розбухають і звужуються, залишаючи їх ослабленими.
"Шматки, які тримають бетон і сталь, стають настільки гарячими, що ці мости можуть буквально розвалитися, як конструктор LEGO", – говорить доктор Чиновскі.
Оскільки цього року температура досягла найвищої температури за всю історію спостережень, велика частина інфраструктури країни, від автомагістралей до злітно-посадкових смуг, постраждала. Але мости стикаються з особливими ризиками.
Дослідження, опубліковане в журналі PLOS ONE, показало, що екстремальні температури, спричинені зміною клімату, можуть призвести до руйнування кожного четвертого сталевого мосту в Сполучених Штатах до 2050 року. Дослідники стверджують, що до 2040 року ламання, спричинені сильною спекою, можуть вимагати масового ремонту та закриття мостів.
Інше дослідження показало, що вплив нових рівнів екстремальної спеки спричиняє деформацію тротуару на американських мостах. Тим часом сильні опади, пов’язані зі зміною клімату, посилюють явище "розмиву мосту", ерозію ґрунтового осаду навколо фундаменту мосту, що є основною причиною руйнування мостів у Сполучених Штатах.
Вчені, інженери та державні установи лише зараз починають розробляти стандарти для того, як будувати стійкі до зміни клімату мости, сказав Джим Таймон, виконавчий директор Американської асоціації державних дорожніх і транспортних службовців. "Ми вчимося на подіях, які з нами відбуваються, і намагаємося змінити та створити все для того, що зміна клімату може підкинути нам у майбутньому", – сказав він.
Раніше OBOZ.UA розповідав, який вигляд має "Титанік" після 112 років під водою: дослідники знайшли втрачену статую Діани і показали фото корабля.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!