"Не чекайте": експерт розповів, як українців ввели в оману з приводу світла та тепла
"Не чекайте": експерт розповів, як українців ввели в оману з приводу світла та тепла

"Не чекайте": експерт розповів, як українців ввели в оману з приводу світла та тепла

Голова союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко розкрив деталі щодо встановлення когенераційних установок у Київській області. Він прокоментував ситуацію в ефірі телеканалу "Київ 24".

Когенераційна установка
Когенераційна установка

Нещодавно голова Київської ОВА Руслан Кравченко повідомив про плани встановити 19 когенераційних установок загальною потужністю понад 50 МВт у трьох районах Київщини. Ці установки мають забезпечити електроенергією та теплом громадян восьми населених пунктів.

Однак Попенко зазначив, що для мешканців багатоквартирних будинків ситуація суттєво не зміниться. За його словами, основне завдання когенераційної установки - виробляти електроенергію для роботи котелень або водоканалу.

"Якщо, наприклад, там вироблятиметься теплоносій на когенераційній установці, то він скидатиметься в загальну систему. Тому для громадян багатоквартирних будинків у цій ситуації нічого не зміниться", - пояснив Попенко.

Він також додав, що встановлення таких установок має свої складнощі: "Непросто встановити її десь на вулиці, біля якогось мікрорайону. Ще потрібно пошукати місце для установки. У Київській області більшість із них встановлюватимуть на котельнях. Тому що тут буде і підключення до електроенергії, і до тепла, і до газу".

Когенераційні установки - це високоефективні системи, які одночасно виробляють електричну та теплову енергію з одного джерела палива, зазвичай природного газу. Вони можуть значно підвищити енергоефективність, зменшити витрати на енергію та знизити викиди вуглекислого газу. Однак, як зазначив Попенко, їх ефективність для кінцевих споживачів у багатоквартирних будинках може бути обмеженою через особливості існуючої інфраструктури.

Джерело матеріала
loader