Кабмін змінив статус НАУ та зробив крок назустріч корпоративному управлінню вишами
Кабмін змінив статус НАУ та зробив крок назустріч корпоративному управлінню вишами

Кабмін змінив статус НАУ та зробив крок назустріч корпоративному управлінню вишами

Кабінет міністрів змінив правовий статус Національного авіаційного університету (НАУ), перетворивши його з держустанови на державне некомерційне підприємство. Це дасть закладу більше свободи в управлінських і фінансових рішеннях, пояснив народний депутат та голова підкомітету з питань освіти Роман Грищук.

- Авіаційний змінить організаційно-правову форму. Вперше заклад вищої освіти буде існувати в формі державного некомерційного підприємства, замість бюджетної установи, як є зараз. Кожна лікарня в Україні вже перейшла на цю організаційно-правову форму і ми бачимо позитивні результати. Це надасть більше фінансової свободи університету, дозволить більш гнучко і якісно розпоряджатись власними надходженнями, в тому числі на підвищення зарплати викладачам, ремонти гуртожитків, лабораторій і корпусів, - пояснив Грищук.

Також Кабмін запровадив експериментальний проєкт з корпоративного управління університетами. У програмі візьмуть участь три заклади - Запорізький національний університет, Прикарпатський університет імені Стефаника і Національний Авіаційний Університет. Наглядові Ради тепер матимуть реальні повноваження на управління і прийняття кадрових рішень. До цього перезапущена наглядова рада експериментально з січня 2024-го працювала виключно в НАУ. Зміни покликані реформувати управління університетів, перетворивши його на корпоративне.

  • 13 жовтня 2023 року  Кабмін реорганізував НАУ, розділивши його на два заклади - державний університет "Київський авіаційний інститут" та Українську державну льотну академію у Кропивницькому. Обидва підпорядковуються Міністерству освіти.
  • Про реорганізацію НАУ заговорили через низку проблем у навчальному закладі. За даними "Української правди", на рішення про реорганізацію міг вплинути той факт, що спеціалісти НАУ не змогли розробити жодного безпілотника з часу початку великої війни незважаючи на обіцянки.
     
     
Джерело матеріала
loader
loader