Буданов: Telegram – це шкідливо, це загроза національній безпеці України
Буданов: Telegram – це шкідливо, це загроза національній безпеці України

Буданов: Telegram – це шкідливо, це загроза національній безпеці України

Соцмережа Telegram є загрозою національній безпеці України. Втім наразі месенджер став головним джерелом отримання інформації для нашого суспільства.

Таку думку висловив керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов в інтервʼю "Радіо Хартія". Але він також додав, що не підтримує закриття Telegram.

"Я ніколи цього не боявся прям сказати. Telegram це, в нашому розумінні, загроза нашій національній безпеці. Я це кажу абсолютно прямо, і ми це навіть документально робили. Ця соцмережа стала головним джерелом отримання інформації для суспільства. Вже згідно з офіційними нашими дослідженнями. Він обігнав абсолютно все", – сказав керівник ГУР.

Втім Буданов заявив, що не підтримує закриття Telegram. Тому що це "досить важко зробити, але можливо".

"Я виступаю за те, щоб "офізичити" усі Telegram-канали. Якщо ти хочеш як-то кажуть віщати якісь новини – будь ласка, зареєструйся. Щоб усі розуміли, що це канал зареєстрований за Івановим Іваном Івановичем, громадянином РФ, який проживає в місті Москва. Чи за іншим паном, громадянином України. І тоді є відповідальність із людини особиста за те, що він там розміщує. Певні телеграм-канали розміщують не зовсім цензурні матеріали", – додав очільник української розвідки.

 Також Буданов відповів на питання чи становить загрозу, наприклад, соцмережа Twitter (Х). Він зауважив, що Росія його масово не використовує, тож він у цій війні не шкідливий.

Раніше у ЦПД оцінили, чи можуть закрити Telegram в Україні. Там зазначають, що арешт Павла Дурова, засновника Telegram, не вплине на роботу платформи в Україні. При цьому наразі обговорюється законопроєкт, який стосується регулювання соціальних мереж. 

Раніше стало відомо, що французька влада видала ордери на арешт не лише Павла Дурова, але і його брата Миколи, програміста й співзасновника Telegram. Обидва ордери було видано 25 березня, начебто через відмову Telegram співпрацювати зі слідством, що розслідує випадки сексуального насильства над дітьми.

Зі свого боку в компанії Telegram наступного дня після затримання Дурова у Франції запевнили, що дотримуються законів ЄС, включно із законом про цифрові послуги. І додали, що "абсурдно стверджувати, що платформа чи її власник несуть відповідальність за зловживання цією платформою".

Як повідомляв OBOZ.UA, під час затримання Павла Дурова він заявив поліцейським, що в нього була запланована вечеря з Макроном, заради чого він і прилетів до Парижа. Однак у Єлисейському палаці ці заяви офіційно спростували.

Затримання Дурова спровокувало справжню паніку в Росії. Влада країни-агресора, "воєнкори" та пропагандисти в один голос заговорили про несправедливість затримання програміста. Вони побоюються того, що французькі слідчі досягнуть свого й отримають доступ до Telegram.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader