Церковне свято 10 вересня: що заборонено робити у день трьох святих мучениць
Церковне свято 10 вересня: що заборонено робити у день трьох святих мучениць

Церковне свято 10 вересня: що заборонено робити у день трьох святих мучениць

Що не можна робити у церковні свята - Главред поділився цікавою інформацію про релігійне свято, яке відзначають 10 вересня.

10 вересня відзначають свято, яке має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у день мучениць Мінодори, Мітродори і Німфодори, преподобного Павла Слухняного, Печерського.

Які свята 10 вересня

В Україні та світі 10 вересня відзначають такі свята:

Церковне свято 10 вересня

За новим церковним календарем, 10 вересня в Україні відзначають день мучениць Мінодори, Мітродори і Німфодори, преподобного Павла Слухняного, Печерського.

Відомо, що святі мучениці Минодора, Митродора і Німфодора - це три рідні сестри та жили у Витинії в часи імператора Максиміяна, нині сучасна Туреччина. Жінки присвятили своє життя Богу і оселилися у безлюдному місці, щоб весь час проводити в молитвах. Імператор Максиміян, дізнавшись про їхню віру, наказав привести сестер до себе. Вони відмовилися зректися християнства, за що були піддані жорстоким тортурам і зрештою страчені. Їхня стійкість і відданість вірі зробили їх прикладом для багатьох християн.

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григ оріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Що не можна робити 10 вересня

День Ангела 10 вересня

10 вересня свої іменини відзначають власники таких імен як Андрій, Василь, Гаврило, Гліб, Євген, Іван, Костянтин, Микола, Павло, Петро, Семен, Тетяна.

Більше цікавих новин:

Джерело матеріала
loader
loader