В Україні народні депутати мають пенсію, розмір якої обмежений 10 мінімальними пенсіями. Станом на зараз це 23 610 грн. При тому минулого року депутати в середньому отримували трохи більше 20 тис. грн пенсії.
Про це йдеться в даних декларацій, опублікованих НАЗК. Наприклад, 83-річний народний депутат багатьох скликань Юлій Іоффе минулого року отримав пенсію загальним розміром 251 160 грн. Це близько 20 930 грн щомісяця. Його колега Василь Німченко отримує пенсію в розмірі 186,9 тис. грн. Секрет такого розміру виплати: Німченко – суддя КСУ у відставці, а отже, він отримує пенсію служителя Феміди. А це значно більше, ніж платять народним депутатам.
Нардеп Сергій Тарута минулого року отримав 240 917 грн пенсії (це близько 20 тис. грн на місяць). Його колега Олександр Фельдман – всього 212 674 грн (це 17,7 тис. грн на місяць).
Найбільші пенсії у суддів
Конституційний Суд на прохання Верховного суду визнав антиконституційним обмеження розміру грошового забезпечення суддів. "Матеріальне забезпечення суддів після виходу їх у відставку як складова їхнього правового статусу є не особистим привілеєм, а засобом конституційного забезпечення незалежності суддів, які здійснюють правосуддя", – пояснюють у рішенні КСУ.
Колишній голова Верховного суду Ярослав Романюк за минулий рік задекларував пенсію в розмірі 2 млн 937 тис. грн. Це приблизно 244 тис. 752 грн на місяць. Зазначимо, високі пенсії колишніх суддів Вищого суду пов'язані з тим, що їй колеги, які продовжують працювати, отримують зарплати вищі, ніж в судах нижчої інстанції.
Як раніше писав OBOZ.UA, в Україні пенсійна система, що діє, призводить до швидкого старіння пенсій. У результаті українці, які виконали однакові умови (наприклад, мали однакові зарплати та стаж), але вийшли на заслужений відпочинок у різний час, мають різні виплати.
Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!