В Іспанії ексгумували тіло Святої Терези Авільської, яка померла в 1582 році. Єпархія Авіли повідомила, що останки монахині залишаються нетлінним ось уже майже п’ять століть.
У єпархії пояснили, що ексгумація відбулась в рамках канонічного визнання останків Святої Терези Авільської. Дозвіл був наданий Папою Франциском, пише CNA.
Срібну труну, обкладену мармуром, відкрили, щоб вивчити останки Святої Терези та зрозуміти стан її здоров’я на момент смерті. Адже вона багато років нездужала.
Команда науковців та священників порівняла зображення тіла, отриманих у 1914 році (коли труну востаннє відкривали) з її теперішнім станом. Вони повідомили, що обличчя святої все ще "чітко видно", а останки "нетлінні".
"Гробницю Святої Терези відкрили. І ми переконалися, що вона в тому ж стані, що й під час останнього відкриття в 1914 році", – сказав генеральний постулятор Ордену кармелітів босих, отець Марко К’єза.
Проте К'єза зазначив, що зображення, збережені з експертизи 1914 року, чорно-білі, тому "важко зробити порівняння", хоча "розкриті частини, а саме обличчя та стопа, такі ж, як і в 1914 році".
"Немає кольору шкіри, тому що шкіра муміфікована, але її можна побачити, особливо середину обличчя. Лікарі-експерти майже чітко бачать обличчя Терези", – додав Марко К’єза.
За словами експертів, будуть проведені дослідження тіла, серця, руки та кисті Святої Терези з Авіли.
Три етапи дослідження
У єпархії повідомили, що для того, щоб дістатися до тіла Святої Терези, спочатку зняли мармурову плиту гробниці. Потім — у приміщенні, призначеному для досліджень і лише в присутності науково-медичної групи та членів церковного суду — відкрили срібну труну.
Єпархія Авіли також розповіла, що для відкриття гробниці було використано 10 ключів. "Три, які зберігаються в Альба-де-Тормес, три, які їм дав герцог Альба, і три, які зберігає батько генерал [босий кармеліт] в Римі, крім царського ключа. Три з цих ключів призначені для відкриття зовнішньої решітки, три — для відкриття мармурової гробниці, а інші чотири — для відкриття срібної труни", - наголосили отці.
Перший етап - це відкриття та розпізнавання. Команда під керівництвом доктора Хосе Антоніо Руїса де Алегріа з Мадрида зробить фотографії та рентгенівські знімки, а також належним чином очистить релікварії.
Другий етап проходитиме в лабораторіях в Італії протягом кількох місяців, щоб потім зробити наукові висновки.
А на третьому етапі експерти запропонують деякі втручання для кращого збереження останків.
За інформацією єпархії Авіли, перед остаточним закриттям труни буде визначено відповідний час, щоб можна було вклонитися мощам Святої Терези.
Відкриття 1914 року
Попереднє відкриття гробниці святої Терези від Ісуса відбулося 16-23 серпня 1914 року. Тоді єпархія Авіли заявила, що тіло залишалося "повністю нетлінним", як це було і під час відкриття труни Святої в 1750 році.
За словами кармелітського отця Даніеля де Пабло Марото, гробниця була відкрита в 1914 році. Адже генеральний настоятель босих кармелітів, отець Клементе де лос Сантос, хотів скористатися своїм візитом до Іспанії, щоб побачити тіла святих-засновників: Св. Івана від Хреста в Сеговії та Святої Терези в Альба-де-Тормес.
Ким була Свята Тереза Авільська
За інформацією генеральної курії босих кармелітів, Св. Тереза Авільська, яка народилась в Іспанії 28 березня 1515 року, була монахинею-кармеліткою та богословкою. Також вона – реформаторка Кармелітського ордену, засновниця орденської гілки "босих кармеліток" і перша жінка, яка стала доктором Церкви. А ще – одна з найосвіченіших жінок свого часу.
Тереза Авільська також була містиком і письменницею єврейського походження, визнаною як за внесок у католицьку духовність, так і в іспанську літературу.
У 1622 році вона була канонізована папою Григорієм XV.
Відомим є її вислів: "Нехай ніщо не турбує вас, нехай ніщо не лякає вас. Все минає, Бог не змінюється. Терпінням досягається все. Хто має Бога, той нічого не відчуває. Одного Бога достатньо".
OBOZ.UA раніше писав, про "Друге диво". Адже знайдено найдавніший запис про дитинство Ісуса.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!