Журналісти розповіли про «договорняки», які призводять до розкрадання державного та місцевих бюджетів
Журналісти розповіли про «договорняки», які призводять до розкрадання державного та місцевих бюджетів

Журналісти розповіли про «договорняки», які призводять до розкрадання державного та місцевих бюджетів

Тільки цього року стартувала програма впровадження систем оповіщення населення в країні, оскільки кінцевий термін їхнього впровадження намічено на грудень цього року.

Про це пише портал Акценти .


В останні роки системи мали бути влаштовані і це призвело б до забезпечення цивільного захисту населення. Адже за їх відсутності загинули і поранено за період війни вже тисячі громадян, у тому числі дітей. Люди просто не повідомлені вчасно про повітряну тривогу і не ховаються в укриттях.

Враховуючи, що фінансування впровадження систем оповіщення має бути з державного та місцевого бюджетів, то в країні хтось тільки не з'явився, щоб попеститися за народні кошти. Багато компаній без досвіду, матеріально-технічної бази, досвідчених фахівців почали розробляти проекти щодо впровадження систем оповіщення громадам. Часто лобіюють їхні інтереси представники ДСНС та управлінь цивільного захисту обласних адміністрацій.

Проекти, що розробляються компаніями, далекі від досконалості і часто це в громадах не розуміють, не вникають, сподіваються на порядність проектувальників, сподіваються на працездатність систем, оскільки вони й варті не мало.

Цього місяця Вінницька обласна військова адміністрація уклала контракт на розробку проекту територіальної системи оповіщення. Подейкують, що компанія, якій доручили важливу місію, не має достатнього досвіду, хоча бере участь та перемагає у багатомільйонних тендерах у державних підприємствах, органах державної влади.

Ситуація щодо забезпечення цивільного захисту населення не найкраще виглядає у транспортній галузі. Укрзалізниця зовсім не забезпечена системами оповіщення. За період війни у ​​суспільстві загинули та було поранено близько 2500 працівників на робочих місцях.

Залізнична галузь – це мільйони людей пасажиропотоку, скупчення людей на вокзалах, де насамперед має бути забезпечений їхній цивільний захист.

Народні депутати ВРУ ініціювали створення Тимчасової слідчої комісії з цивільного захисту населення, запровадження систем оповіщення, порушення органами державної влади та місцевого самоврядування чинного законодавства.

Хочеться вірити, що незабаром усі ці заходи допоможуть зберегти життя та здоров'я наших громадян.

Джерело матеріала