З'явилася інформація, що в Україні, схоже, навчилися виготовляти електрику з відходів. Так, у Кропивницькому вже генерують струм на місцевому звалищі. Станом на вересень 2024 року цього світла вистачає, щоб забезпечувати електрикою близько тисячі квартир, що дорівнює невеликому міському району.
Відомо, що в умовах складної ситуації на енергоринку виробництво струму з відходів розширюють.
Про це стало відомо завдяки сюжету одного із українських телеканалів.
"Грунт, глина, пісок – інші негорючі матеріали. Ця технологія дозволяє нам закупорити в тілі сміттєзвалища звалищний газ, біогаз. Який ми потім відбираємо для когенераційної установки та виробництва електроенергії", – каже заступник начальника відділу відновлення та видалення відходів Ігор Жмаченко.
Колись цей біогаз, що утворюється через гниття відходів, був причиною справжнього екологічного лиха. Через нього звалище постійно тліло і горіло і отруювало життя городян. Тепер газ збирають дірявими трубопроводами із свердловин у нетрях сміттєзвалища.
"І тоді вже газ потрапляє до нашої установки, де стоїть двигун внутрішнього згоряння. Він крутить генератор, генератор видає електроенергію", - каже інженер ЛНК Юрій Псюрниченко.
Електроенергію видають у єдину енергосистему країни. Кажуть – її вистачить, щоби забезпечити невеликий мікрорайон, або до тисячі квартир. Через складну ситуацію з електрикою виробництво світла зі сміття вирішили розширювати.
"Ще 14 свердловин — це приблизно плюс 23 відсотки потужності. Ми продовжуємо цей проект, бо справді добрий як у плані та екологічному для міста, так і для важкої енергетичної системи України в наш час", — каже заступник генерального директора Роман Іванюк.
З початку цього року зі сміття вже видобули близько 2 млн. кВт електроенергії.
Раніше повідомлялося, вартість дзвінків від Київстару змінюється: чого очікувати з 11 вересня.
Також, 1,32 грн за кВт замість 4,32: українцям знизять вартість електроенергії вже восени, кому пощастить.