На Суспільному відбудеться прем’єра документального фільму «Капеланки. Молитва у пеклі»
На Суспільному відбудеться прем’єра документального фільму «Капеланки. Молитва у пеклі»

На Суспільному відбудеться прем’єра документального фільму «Капеланки. Молитва у пеклі»

Стрічка розповідає історії трьох капеланок, які підтримують військових на передовій, — Олени Легенчук, Марини Сердіченко та Олени Жевець.

На платформах Суспільного покажуть документальний фільм-антологію «Капеланки. Молитва у пеклі» української режисерки Олени Кривенко про трьох капеланок, які працюють на передовій, підтримуючи військових у найважчі моменти життя, — Олену Легенчук, Марину Сердіченко та Олену Жевець. Про це повідомили на корпоративному сайті Суспільного мовлення. 

«Ідея документального фільму “Капеланки. Молитва у пеклі” виникла як відповідь на запитання: “Чи може жінка бути капеланкою?”. Впродовж усієї стрічки три героїні демонструють своєю діяльністю, як змінились ролі жінки у нашому суспільстві після початку повномасштабного вторгнення. Я навмисно вирішила розповісти історії героїнь в окремих новелах, аби підкреслити значення служіння кожної та показати їхній внесок у капеланство, яке зовсім молоде у нашій країні.

Я думаю, що через десятки років цей фільм стане свідченням того, як зароджувалось “жіноче капеланство” в Україні, а закладені паростки гендерної рівності проростуть у здорове суспільство, де всі мають рівні права», — розповіла режисерка фільму.

Продюсерка документального проєкту, керівниця департаменту з питань розмаїття, інклюзії та рівних можливостей Суспільного Анастасія Гудима також зазначила, що це не лише розповідь про службу жінок-капеланок на передовій, а й важливе нагадування про те, як зміна гендерних ролей трансформує наше суспільство. 

«Олена Легенчук прийшла до віри через пережите домашнє насилля та внутрішнє спустошення, Марина Сердіченко — через волонтерство, а Олена Жевець обрала цей шлях після втрати чоловіка. Усі капеланки з початку війни проводять служіння, надаючи духовну підтримку військовим на фронті, в госпіталях, підтримують родини військових у тилу. Крім капеланського служіння, кожна з героїнь пережила особисту драматичну історію, яка зробила їх тими, ким вони є: жінками, дружинами, матерями, посестрами, військовослужбовицями, капеланками», — розповіли на Суспільному. 

На «Суспільному» відбудеться прем’єра документального фільму «Капеланки. Молитва у пеклі»

Олена Легенчук — протестантка, мати чотирьох дітей, до війни була фотографинею, писала книжки, малювала та жила з родиною в Іспанії. Після повномасштабного вторгнення вона як волонтерка приїхала до України допомагати військовим, а уже за кілька місяців стала позаштатною капеланкою. Олена щомісяця їздить в гарячі точки, щоб підтримати військових духовно. Тисячі солдатів також можуть почути її підтримку і молитву в тіктоку.

На «Суспільному» відбудеться прем’єра документального фільму «Капеланки. Молитва у пеклі»

Марина Сердіченко — євангелістка, мама трьох дітей. Разом із чоловіком ще до війни жінка відкрила школу та дитячий садок, якими керує й досі. З однодумцями заснувала благодійний фонд «Добрий самаритянин», який допомагає переселенцям. Після повномасштабного вторгнення Марина разом із чоловіком та дітьми почала займатись волонтерською допомогою і для військових: її доньки допомагають у фонді в Одесі, а син їздить із нею у гарячі точки з волонтерською місією.

Олена Жевець — протестантка, мати трьох дітей та бабуся. За плечима в Олени 20 років медичного стажу. Також працювала соціологинею, в пенітенціарній системі була капеланкою довічно ув’язнених. До 2016 року Олена займалася соціальною роботою із вразливими групами населення: допомагала нарко- та алкозалежним. Служінням для військових Олена займалась ще з 2017 року, а після повномасштабного вторгнення прийшла у військкомат як медикиня. Майже рік жінка прослужила з ротою охорони як солдатка і бойова медикиня. Нині офіційно перебуває на посаді в лавах ЗСУ.

Подивитися документальний фільм «Капеланки. Молитва у пеклі» можна на телеканалі «Суспільне Культура» 20 вересня о 20:55 та 23 вересня о 9.35. Окрім цього, стрічку покажуть 21 вересня о 13.00 на ютуб-каналі «Першого», 21 вересня о 22:00 та 22 вересня о 13:00 — на телеканалах «Перший»«Суспільне Крим» та місцевих каналах Суспільного.

Проєкт розповідає про трьох капеланів різного віросповідання й етнічного походження — Василя Вирозуба, Леоніда Болгарова та Олександра Чокова. 26 лютого 2022 року на судні «Сапфір» вони вирушили з пошуково-рятувальною місією на острів Зміїний і потрапили у російський полон. Переглянути стрічку можна на ютуб-каналі Першого. 

Фото: Суспільне

Читайте також
«Українізація з усіх засобів ураження»: фільм «Як українці українською заговорили»
«Будапешт. Бомба під незалежність»: нарешті правильні висновки
Суспільне презентувало документальний проєкт «Будапешт. Бомба під незалежність»
На телеканалі «Перший» покажуть документальний фільм «Радіо Свобода» про масові вбивства у Бучі
Документальний фільм «Поверніть мене додому» від «Радіо Свобода» покажуть на Суспільному
Документальний фільм Суспільного «Капелани. Віра на війні» здобув перемогу на телефестивалі «Серце Європи»
Суспільне на чотирьох платформах транслюватиме фільм «Капелани. Віра на війні»
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Долучитись
Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader
loader