Через "Укрпошту" та "Оберіг": Міноборони автоматизує надсилання повісток від ТЦК
Через "Укрпошту" та "Оберіг": Міноборони автоматизує надсилання повісток від ТЦК

Через "Укрпошту" та "Оберіг": Міноборони автоматизує надсилання повісток від ТЦК

Завдяки покращенням в реєстрі "Оберіг", військкомам вже не доведеться підписувати вручну стоси паперових повісток, пояснив начальник центру ІТ Міноборони Олег Берестовий. Крім того, ТЦК стежитиме за проходженням цих документів і врученням чи неврученням військовозобов'язаним.

В Україні планують цифровізувати процедуру виписування повістки ТЦК, яку громадяни будуть отримувати поштою. Для цього документ буде формуватись та підписуватись через систему "Оберіг", а потім централізовано друкуватись і надходити у відділення "Укрпошти". Крім того, військовозобов'язані отримають можливість перевірити, чи повістка не фальшива. Про деталі цифровізації системи військового обліку та мобілізації начальник управління ІТ в Міноборони України Олег Берестовий розповів у подкасті порталу DOU.

Берестовий пояснив, що програмісти намагаються зробити процеси, пов'язані з мобілізацією, "більш прозорими та цивілізованими". Тому найближчим часом реєстр військовозобов'язаних "Оберіг" отримає новий функціонал для оформлення повісток. Зазвичай повістки ТЦК друкувались у військкоматах, потім стоси паперів надходили на підпис військкомам і лише після цього розсилались громадянам. Незабаром цей процес спроститься, пояснив айтівець.

Повістка ТЦК - Берестовий про деталі цифровізації від Міноборони див. з 48:40

Повістки до ТЦК — що зміниться

Нова процедура оформлення та вручення повістки ТЦК:

  • у військкоматі автоматично формують текст повістки у реєстрі "Оберіг";
  • військком накладає на документ електронний цифровий підпис;
  • електронний документ надсилають на централізований друк, звідти — на "Укрпошту";
  • громадянин отримує повістку ТЦК поштою і має можливість самостійно перевірити, чи це не підробка. Для цього у застосунку "Резерв+" з'явиться можливість просканувати QR-код на документі і побачити, чи дійсно його виписали у ТЦК і це не жарт чи дії "зловмисників".

При цьому у військкоматах через спеціальні програмні засоби будуть мати можливість стежити за тим, на якому етапі повістка: скажімо, чи вона ще на шляху до військовозобов'язаного, чи вже вручена, пояснив Берестовий.

"Весь цей процес буде прозорим і це допоможе також мати релевантнішу інформацію, ніж є", — наголосив представник Міноборони України.

Крім того, Берестовий уточнив, чи очікувати електронних повісток через "Резерв+". З його слів, плани покращення процесу мобілізації розписані до весни 2025 року і поки що такого вдосконалення не буде.

Зазначимо, у вересні юристка Тетяна Даниленко розповіла про штрафи ТЦК за те, що людина не з'явилась по повістці. Вона нагадала, що покарання за таке порушення за умов воєнного стану — це 17-25,5 тис. грн для громадян. Крім того, можуть покарати підприємство, яке порушило правила військового обліку. У такому випадку можуть отримати штраф у розмірі до 34 тис. грн, ідеться у поясненні юристки.

Тим часом на порталі "РБК-Україна" описали процедуру надсилання та отримання повістки ТЦК поштою. Зокрема, повістка вважається врученою навіть тоді, коли людина її не тримала в руках, а на пошті поставили печатку про невручення.

Нагадуємо, 11 вересня речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін пояснив, які категорії українців будуть отримувати повістки, навіть якщо вони вже оновили облікові дані.

Джерело матеріала
loader
loader