Цей феномен, відомий як "червоний приплив", викликаний масовим розмноженням одноклітинних водоростей. Про це в коментарі для Суспільного розповів екоактивіст і біохімік Владислав Балінський.
Він додав, що цей процес пов'язаний зі зростанням дінофлагелятів і ціанобактерій у воді. Експерт пояснює, що червоний приплив є наслідком кліматичних змін, забруднення води біогенами і опрісненням. Рясні дощі активізували цей процес, що призвело до бурхливого цвітіння водоростей.
В результаті, вода в Одеській затоці набула брудного кольору і виділяє токсини, які можуть спричинити алергічні реакції у людей. Еколог також попереджає про небезпеку для здоров'я від споживання морепродуктів, виловлених під час червоного припливу.
Мідії та рапани, зокрема, накопичують токсини, які можуть спричинити серйозні отруєння. У випадках масового цвітіння водоростей вже були зафіксовані отруєння серед споживачів морепродуктів і навіть дослідників, які відбирали проби.
Небезпека також полягає у можливих масових заморах риби та інших морських мешканців. Водночас, спостерігається явище біолюмінесценції – світіння живих організмів у воді.
Червоний приплив триватиме, поки температура води не знизиться нижче 20 градусів або поки не зміниться напрямок вітру, який може витіснити забруднену воду з затоки.
Останні новини України:
Масова бійка сталася в Одесі, люди в камуфляжі накинулись на цивільних: в ТЦК повідомили, що сталося
Тариф на газ зросте з квітня, але не у всіх: які ціни встановлені в українських компаніях
Одноразова грошова допомога 5000 гривень: хто з українців може ії отримати