Опитування показало, як змінилося ставлення чехів до українських біженців
Опитування показало, як змінилося ставлення чехів до українських біженців

Опитування показало, як змінилося ставлення чехів до українських біженців

Опитування показало, як змінилося ставлення чехів до українських біженців.

Як передає "Хвиля", про це свідчать результати опитування, проведеного дослідницькою організацією STEM.

В умовах війни, що триває в Україні, багато країн Європи прийняли значну кількість біженців. Чехія стала одним із ключових напрямків для українців, які шукають притулку. При цьому ставлення чеського суспільства до українських біженців залишається стабільним. Більше половини з них погоджуються, щоб українці залишалися в Чехії. Проте більшість проти прийому нових людей.

За результатами недавнього дослідження, ставлення чеського суспільства до українських біженців залишається загалом стабільним. Дані за червень 2024 року показують, що 55% чехів підтримують продовження посвідки на українців, що практично не змінилося порівняно з березнем того ж року. Цікаво відзначити, що частка тих, хто категорично проти цього заходу, знизилася з 22% у березні до 16% у червні. Порівнюючи з попереднім роком, можна помітити, що ситуація залишається досить схожою: у червні 2023 року 56% опитаних виступали за продовження прийому біженців, а 17% були проти.

Українці у Чехії / Фото: GettyImagеs
Українці у Чехії / Фото: GettyImagеs

Більшість чехів (73%) вважають, що держава має полегшити доступ українців до ринку праці. Однак при цьому 61% респондентів вважають, що держава має стежити за тим, щоб до Чехії не прибули нові біженці.

При цьому понад половина опитаних (59%) також вважають, що держава має активно намагатися знизити кількість українських біженців у Чехії. На даний момент у Чехії перебувають 370 тисяч тих, хто втік від війни. А ось 54% чехів вважають, що держава має надати можливість залишитись жити в Чехії тим українцям, хто виявить таке бажання.

"Я пояснюю це так, що люди інакше сприймають українських біженців. Якщо вони прагнуть роботи та мовної інтеграції, відкритість чеської громадськості до них велика. Проте частина вважають, що деякі біженці недостатньо намагаються інтегруватися", – зазначила директор STEM Яромир Мазак.

У свою чергу майже три чверті (73%) стверджують, що прибуття українських біженців не вплинуло на їхню особисту ситуацію. 17% людей висловили думку, що їхня особиста ситуація погіршилася з прибуттям українських біженців.

Зокрема, найчастіше чехи зустрічаються з українцями на роботі, у школі, у магазинах. Позитивне ставлення до українських біженців мають люди, які спілкуються з ними практично щодня.

Таким чином, своє ставлення до українців за результатами особистих контактів чехи оцінюють так:

  • "переважно позитивне" - 24%;
  • "невизначене, однаково позитивне і негативне" – 41%;
  • "переважно негативне" - 17%;
  • практично не мали досвіду контактів із українцями – 18%.

Тим часом близько чверті людей (28%) повідомили про безпосередній досвід проблем чи конфліктів за участю українців.

Нагадаємо, Польща та Чехія скасували низку поїздів до України.

Джерело матеріала
loader
loader