Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Сьогодні ми 24 раз вшановуємо журналістів, які загинули під час виконання журналістських обов'язків. А починаючи із 2022 року, ми вшановуємо і тих журналістів, які загинули на фронті чи від ворожих атак на наші міста. На жаль, таких журналістів з кожним роком стає дедалі більше», - розповів голова Чернівецької обласної організації НСЖУ Володимир Бобер.
У Чернівцях провели молебень за журналістами, які загинули за свою професійну діяльність та під час воєнних дій / Фото: Віталій Олійник, Укрінформ
За його словами, наразі налічується 97 українських журналістів, які загинули із початком повномасштабного російського вторгнення. Із них двоє медійників - із Чернівецької області. Це відеооператор Максим Шварцман та військовий журналіст Віктор Дудар, який тривалий час працював у Чернівцях.
Очолив молитовну літургію єпископ Чернівецький та Буковинський Феогност.
«Ми зібралися у цьому храмі, у стінах колишньої Резиденції митрополитів Буковини і Далмації для того, щоб пом'янути тих, які не побоялися, а жертовно і впевнено висвітлювали правду в інформаційному просторі. Який уже давно перетворився на поле бою, де за думки та свідомість людей боряться не лише армії, але і всі ті держави», - сказав під час проповіді єпископ.
Присутні помолилися та поставили свічки за упокій душ загиблих медійників.
Цьогоріч, 16 вересня, виповнюється 24 роки з дня загибелі відомого опозиційного журналіста Георгія Гонгадзе, а війна Росії проти України вже забрала життя 97-ми українських медійників.