Як передає Укрінформ, про це повідомив сайт Мельбурнської єпархії.
Експозиція має на меті продемонструвати зв’язок між українською історією, культурою, традиціями, в яких зростали авторки проєкту та їхньою особистою творчістю. Вона включає експонати музею, поєднані з власними роботами мисткинь.
Нову виставку урочисто відкрив владика Української греко-католицької церкви, єпарх Мельбурнський Микола Бичок, наголосивши на важливості показу української культури, традицій та спадщини у світі.
«Під час війни в Україні австралійські українці заново відкривають своє коріння і відновлюють зв’язок зі своєю українською ідентичністю, що саме зараз дуже необхідне. Як ми знаємо, Росія чинить геноцид проти українського народу та знищує українську націю з її історією, релігією, культурою і традиціями. Через мистецтво ми можемо відкрити для себе український дух та ідентичність», – сказав він.
Єпископ також висловив подяку директорці музею п. Марусі Яроцькій та всім волонтерам, які протягом багатьох років невтомно працюють задля розвитку музею, активно підтримуючи український культурний фронт.
Почесним гостем урочистості був лорд-мер Мельбурна п. Ніколас Ріс. Це був його перший візит до Українського музею Австралії, проте він давно знає про Україну й раніше її відвідував. «Я прийшов сьогодні, щоби висловити вам свою солідарність і підтримку. Хочу сказати, що в цьому місті ми й надалі будемо рішуче і непохитно підтримувати українську громаду», – наголосив п. Ніколас.
Захід супроводжувався промовами та привітаннями від численних гостей і представників української громади й організацій. Особливим подарунком на честь урочистості став текстильний живопис ніжинської майстрині й художниці Юлії Петренко, переданий Ніжинським краєзнавчим музеєм для Українського музею Австралії. А вінцем відкриття виставки став хореографічний перформанс від Українського танцювального колективу «Легенда». Опісля присутні мали змогу детально оглянути всю експозицію.
Український Музей Австралії – єпархіальний музей, заснований понад 50 років тому за підтримки владики Івана Прашка, та урочисто відкритий 3 серпня 1979 року. Відтоді він є унікальним місцем, де зберігається понад 10 тисяч експонатів, що представляють історичну, культурну та сакральну спадщину українського народу. Першим директором музею був світлої пам’яті отець Зенон Хоркавий, який багато років збирав експонати в Австралії, Україні та інших країнах. Після його смерті у 2018 році музей очолила архітекторка та художниця Маруся Яроцька, яка обіймає цю посаду й досі.
Нагадаємо. у місті Данденонг, що є передмістям Мельбурна, членкині Ukrainian Women’s Association Victoria організували виставку, присвячену 75-літтю Союзу Українок штату Вікторія, Австралія.