В Україні станом на 17 вересня вирували 20 пожеж. Найскладніша ситуація склалася в Полтавській та Харківській областях, там через суху погоду та обстріли горять ліси.
Про це повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. Там зазначили, що за минуло добу вдалося загасили понад 50 пожеж у різних регіонах.
"В Україні триває пожежонебезпечний період. З настанням осені все частішають підпали сухої рослинності населенням, які переростають у масштабні пожежі через посушливу погоду та високі температури", – сказано в повідомленні.
На Полтавщині загальна площа, яку пройшов вогонь, становить близько 700 га, на Харківщині – два осередки площею разом близько 150 га.
Також тривають пожежі на Дніпропетровщині і Донеччині. У Донецькій області внаслідок ворожого обстрілу міста Лиман виникло загоряння лісу Лиманського лісгоспу. Через сильний поривчастий вітер вогонь розповсюдився у глиб лісових масивів на 400 га, ліквідація пожежі триває.
У Дніпропетровській області велику лісову пожежу гасять лісівники філії "Східний лісовий офіс" ДП "Ліси України". Причиною загоряння там став людський фактор – пожежа виникла в результаті підпалу сухої трави на подвірʼї. Вогнем пройдено вже близько 15 га лісу.
На Київщині тривають дві пожежі. Через людську недбалість палає 56 гектарів лісу "Іванківського лісового господарства" ДП "Ліси України". Пожежа вже локалізована, її ліквідація триває.
Також через людську недбалість виникла пожежа у "Вищедубечанському лісовому господарстві" ДП "Ліси України" на площі орієнтовно 15 га, її вже було ліквідовано.
Загалом через людську недбалість та умисні підпали у екосистемах України цього року вже сталося 440 пожеж площею 400 га. 60% від усіх пожеж – понад 900, площею 15,6 тисяч га, сталися через воєнні дії.
"Збільшення випадків спалювання сухої рослинності громадянами на полях погіршує ситуацію з пожежами на території України. Хоча така практика є незаконною, вона досі залишається поширеною. Підпалена трава чи стерня можуть легко стати джерелом великих неконтрольованих пожеж, які часто перекидаються на лісові масиви. Крім того, часто через сильний вітер вогонь може поширюватися на сусідні території, завдаючи значних збитків довкіллю", – зазначили в Міндовкілля.
Там закликали українців не спалювати суху рослинність, нагадавши, що ці дії несуть велику небезпеку та адміністративну відповідальність.
Як повідомляв OBOZ.UA, у селі Вергуни Черкаської області 15 вересня через необережне поводження місцевих жителів із вогнем спалахнула лісова підстилка. Постраждали та звернулися по допомогу медиків шестеро осіб.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!