Ексголову Дніпропетровської ОДА Резніченка випустили з-під варти під заставу: яка сума
Ексголову Дніпропетровської ОДА Резніченка випустили з-під варти під заставу: яка сума

Ексголову Дніпропетровської ОДА Резніченка випустили з-під варти під заставу: яка сума

За колишнього голову Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентина Резніченка внесли заставу у 30 млн грн. Його, а також інших колишніх високопосадовців Дніпропетровщини підозрюють у причетності до завдання збитків на суму 286 млн грн. Йдеться про ремонт доріг у Дніпропетровській області у 2022 році, коли переможцем тендерів була фірма, нібито пов'язана з Резніченком.

Про заставу повідомив журналіст Олег Новіков. Він зазначив: таким чином Резніченка випустили з-під варти.

"На рахунок надійшли 30 млн грн застави за колишнього голови Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка. Наразі невідомо, чи буде оскаржене вказане рішення", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: заставу Резніченка у розмірі 30 млн грн визначив Вищий антикорупційний суд (ВАКС). При цьому детектив НАБУ та прокурор САП просили 41 млн грн застави.

Деталі справи Резніченка

Раніше п'ятьом колишнім високопосадовцям з Дніпропетровщини оголосили підозру в організації масштабної оборудки з фінансуванням у дорожній сфері. В результаті своїх дій вони заподіяли держбюджету понад 286 млн грн збитків. Одним із підозрюваних є Резніченко.

Оборудку викрили слідчі Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Як зазначили у НАБУ, крім колишнього очільника Дніпропетровської ОДА, про підозри повідомили:

  • ексзаступнику голови Дніпропетровської ОДА;
  • екскерівнику департаменту Дніпропетровської ОДА;
  • ексначальнику відділу дорожнього господарства Дніпропетровської ОДА;
  • керівнику суб’єкта господарської діяльності.

Як пояснили у НАБУ, що оскільки в умовах воєнного стану фінансування першочергово виділялося на експлуатаційне обслуговування автомобільних доріг, витрати на поточний та капітальний ремонт доріг були можливі лише в останню чергу. Аби отримати першочергове фінансування робіт, а також уникнути необхідності розробки проєктної документації, проведення її експертизи та здійснення технічного нагляду, у 2022 році підозрювані замінили потреби у проведенні поточного та капітального ремонту доріг на необхідність їх експлуатаційного обслуговування, що дозволило не лише отримати необхідне фінансування робіт, але й уникнути необхідності розробки проєктної документації, проведення її експертизи та здійснення технічного нагляду.

Паралельно з цим витрати на обслуговування штучно та безпідставно було збільшено до 1,5 млрд гривень. Договори на виконання відповідних робіт укладали з компанією, пов’язаною із Резніченком. При цьому вартість матеріалів було завищено більш ніж на 286 млн грн. Частину коштів вивели на рахунки інших компаній, пов’язаних з іншими фігурантами.

Резніченко очолював Дніпропетровську ОДА з 10 грудня 2020 року до 24 січня 2023 року.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше НАБУ та САП оголосили про підозру фігурантам у справі про масштабні махінації з паспортами й іншими документами, які завдали 450 млн грн збитків державному поліграфкомбінату "Україна". Підозрювані допомогли залучити підконтрольну колишньому керівнику підприємства Максиму Степанову естонську компанію до постачання матеріалів виготовлення бланків різних документів.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader